Council of judges
of Ukraine

enEN uaUA

18.10.2021, 16:08

​Голова РСУ: "Я розчарований, що перше засідання Конкурсної комісії по добору членів ВККСУ було зірвано" ​Голова РСУ:

"Я розчарований, що перше засідання Конкурсної комісії по добору членів ВККСУ було зірвано через відсутність кворуму", - заявив Голова Ради суддів України Богдан Моніч, коментуючи ситуацію, що склалася з проведенням першого засідання Конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Перше засідання Конкурсної Комісії мало відбутися після 05 жовтня 2021 року. Саме про це говорили представники посольств країн G7 на робочих зустрічах щодо стану імплементації судової реформи, які раніше відбувалися в Офісі Президента України.

У подальшому строки цього засідання були перенесені на більш пізній термін. "Наскільки мені відомо, секретаріат ВРП узгодив для всіх прийнятну дату проведення цього засідання і воно мало відбутися 12 жовтня 2021 року.

Натомість, представники Конкурсної комісії, делеговані до її складу міжнародними та іноземними організаціями, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод протягом останніх п’яти років надають Україні міжнародну технічну допомогу у сфері судової реформи та/або запобігання і протидії корупції, у визначений час не з'явилися.

Замість членів Конкурсної комісії до Вищої ради правосуддя прибули представники Офісу Ради Європи в Україні, Посольства ФРН в Україні, Посольства Великої Британії в Україні, Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Посольства Канади в Україні, Представництва ЄС в Україні, Програми розвитку ООН в Україні, Регіональної місії USAID в Україні, Молдові та Білорусі, Проєкту ЄС "ПРАВО-JUSTICE"", - зазначив Богдан Моніч.

За його словами, ці обставини викликають обґрунтовані сумніви в тому, що всі члени Конкурсної комісії повною мірою розуміють усю складність та гостроту тих проблем, з якими наразі стикається судова гілка влади в Україні. Вони також викликають сумніви в тому, що новообрані члени Конкурсної комісії будуть незалежними та неупередженими.

"Єдине, що зрозуміло в цій ситуації – це те, що члени Конкурсної комісії від судової гілки влади готові працювати та вирішувати ті не врегульовані організаційні та інші питання, які від Ради суддів України вже ніяк не залежать", – підкреслив голова РСУ.

У зв'язку з цим голова РСУ вимагає від членів Конкурсної комісії, обраних за квотою міжнародних партнерів, негайно надати свої контактні дані як до Вищої ради правосуддя, так і до Ради суддів України задля налагодження комунікації між новообраними членам Конкурсної комісії, адже за своїм статусом вона є допоміжним органом Вищої ради правосуддя, а організаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Конкурсної комісії здійснює секретаріат Вищої ради правосуддя.

Рада суддів України не має наміру жодним чином впливати на обраних нею представників, у той же час участь у засіданні замість членів Конкурсної комісії представників посольств та міжнародних проєктів викликає обґрунтовані сумніви у незалежності та неупередженості цих членів Комісії.

"З огляду на це, члени Конкурсної комісії, обрані міжнародними партнерами, зобов'язані публічно та відкрито висловити свою позицію щодо своєї подальшої роботи та визначити конкретну дату свого першого засідання у тісній комунікації з українськими колегами", – резюмував Богдан Моніч.

На думку Голови Ради суддів України, робота Конкурсної комісії є надзвичайно важливою, адже також дасть можливість виявити окремі недоліки правого регулювання як її діяльності, так і діяльності Етичної ради, що має бути сформована найближчим часом.

Пресслужба РСУ