Council of judges
of Ukraine

enEN uaUA

28.08.2018, 15:39

Національна школа суддів України розпочала другий етап спеціальної підготовки майбутніх суддів Національна школа суддів України розпочала другий етап спеціальної підготовки майбутніх суддів

В Національній школі суддів України стартував другий етап спеціалізованої підготовки кандидатів на посаду судді. 381 слухачів будуть проходити підготовку у місті Києві та у п’яти регіональних відділеннях Національної школи суддів України, розташованих у Львові, Одесі, Харкові, Дніпрі та Чернівцях. Навчання майбутніх суддів триватиме до кінця травня 2019 року і включатиме не лише комплекс тренінгових програм, які викладатимуть кандидатам викладачами школи безпосередньо на базі центрального та регіональних відділень, але і програми практичного стажування в судах України за спеціалізаціями. Адже участь у ньому беруть представники різних юридичних професій.

У Львові кандидатів привітали члени Ради суддів України Інна Плахтій та Андрій Жук, які є тренерами школи та беруть активну участь у спеціалізованій підготовці майбутніх суддів

У вітальному слові членкиня Ради суддів України Інна Плахтій зауважила, що така спецпідготовка майбутніх суддів це - реальна новація в системі професійного навчання. Сьогодні кандидати на посаду судді мають унікальний шанс навчитися бути суддею ще до початку діяльності на посаді. 

"Знаючи сама, як викладач НШСУ і тренер усю "кухню" спецпідготовки зсередини, як суддя, я розумію зараз наскільки в свій час мені особисто не вистачало такої підготовки. Згадую свої перші справи: рішення = я + кодекс + поради колег. Жодних практичних навиків. І повна відсутність психологічної адаптації." – поділилась власним досвідом суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Інна Плахтій. "Можливо покоління "спецпідготовлених" суддів в майбутньому стане авангардом судової влади – додала вона, - ростити собі колег, з якими потім працювати пліч о пліч, це прекрасна і дуже важлива життєва місія. Дякую усім, хто вчив мене! Дякую усім, хто вчиться у мене!"

Вітаючи присутніх Андрій Жук, голова комітету з питань забезпечення незалежності суддів наголосив, що слухачі зробили перший крок до суддівської професії, а тому вони повинні усвідомлювати прискіпливу увагу до себе з боку суспільства. Обравши шлях до посади судді, слід абстрагуватись від своєї попередньої діяльності та зосередитись на успішному проходженні спеціальної підготовки та подальшому складанні кваліфікаційних іспитів. Член Ради суддів України звернув увагу і на важливість та роль суддівського самоврядування. "Незалежність суддів починається з внутрішнього розуміння незалежності. Суддівське самоврядування повністю належить суддям. Відтак, і відповідальність за ефективну внутрішню діяльність судів цілком лежить на суддях і ви, як майбутні представники судової гілки влади, маєте це завжди пам'ятати!" – підкреслив Андрій Жук.

Нагадаємо, у Львівському регіональному відділенні НШСУ навчання будуть проходити 96 слухачів.

Під час навчання, яке триватиме дев’ять місяців, кандидати матимуть змогу отримати універсальну підготовку з будь-якої спеціалізації. Навчальна програма складатиметься переважно з тренінгів безпосередньо у Національній школі суддів України, а також стажування в судах та ознайомчих візитів до органів досудового розслідування. Подібна спеціальна підготовка суддів відповідає стандартам Європейського Союзу щодо змісту та форми, що дозволить кандидатам успішно пройти в майбутньому кваліфікаційні іспити та стати компетентними суддями.

В Одесі, слухачів Одеського регіонального відділення НШСУ з початком з початком навчального курсу вітала голова комітету з питань статусу суддів, дотримання прав працівників судів Ради суддів України Галина Діброва. Тут, необхідні знання та навички, здобуватимуть 35 слухачів. Галина Діброва побажала майбутнім суддям бути наполегливими в здобутті нових знань та навичок. "Я сподіваюсь, що кожен з вас, за час проходження навчання, усвідомить ще більше важливу місію судді та з гордістю буде нести це поважне звання." – висловила свої побажання Галина Діброва.

Прес-служба РСУ