Рада Суддів
України

uaUA enEN
Документи

15.10.2016

Рішення РСУ № 71 від 06.10.2016"Щодо проведення Турніру з міні-футболу "Феміда"

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

Р І Ш Е Н Н Я № 71

Заслухавши та обговоривши інформацію члена Ради суддів України В. Наставного щодо проведення Турніру з міні-футболу серед працівників судових установ із розіграшу Кубку "Феміди", відповідно до статті 133 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та Положення про Раду суддів України, затвердженого рішенням X позачергового з'їзду суддів України 16 вересня 2010 року (зі змінами), Рада суддів України

в и р і ш и л а :

1. З метою популяризації здорового способу життя продовжити започатковану у 2010 році ініціативу щодо проведення під патронатом Ради суддів України та Державної судової адміністрації України Турніру з міні-футболу серед суддів та працівників судових установ із розіграшу Кубку "Феміди".

2. Запропонувати Державній судовій адміністрації України в межах своїх повноважень забезпечити організаційну та іншу підтримку учасникам зазначеного Турніру.

Голова Ради суддів України                                 В. Сімоненко

      

Дивитися Завантажити

15.10.2016

Рішення РСУ № 70 від 06.10.2016 "Щодо заохочень званням "Заслужений юрист України"

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

06 жовтня 2016 року м. Київ

РІШЕННЯ 70

Заслухавши та обговоривши інформацію секретаря Ради суддів України О. Марченко щодо заохочення суддів у відставці, відповідно до частини дев’ятої статті 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статті 10 Закону України «Про державні нагороди України», пункту 10 Положення про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року № 476/2001, Рада суддів України в и р і ш и л а:

за значний внесок у розбудову правової держави, особистий вклад у забезпечення захисту прав і свобод громадян, багаторічну бездоганну роботу в судовій системі держави, високий професіоналізм та з нагоди професійного свята - Дня юриста, підтримати подання щодо присвоєння почесного звання «Заслужений юрист України»:

БЕРЕЖНЯКУ Валерію Дмитровичу судді Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області у відставці;
ІГНАТЕНКО Луізі Іванівні судді Селидівського міського суду Донецької області у відставці;
КЛІМОВУ Володимиру Вікторовичу судді Краматорського міського суду Донецької області у відставці;
НАВОЗЕНКО Людмилі Степанівні судді апеляційного суду Чернігівської області у відставці;
НЕЙЛУ Володимиру Васильовичу судді Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області у відставці;
ОНИЩУКУ Сергію Івановичу судді апеляційного суду Хмельницької області у відставці;
ПЕЛЕПУ Юрію Костянтиновичу судді Красноармійського мірайонного суду Донецької області у відставці

Голова Ради суддів України                                                           В.Сімоненко

Дивитися Завантажити

15.10.2016

Рішення РСУ № 69 від 06.10.2016 "Щодо неналежної охорони судів"

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

06 жовтня 2016 року м. Київ

Р І Ш Е Н Н Я № 69

Від місцевих, апеляційних судів і територіальних управлінь Державної судової адміністрації України до Ради суддів України та Державної судової адміністрації України щоденно надходить інформація стосовно неналежної охорони приміщень судів, органів та установ системи правосуддя підрозділами Національної поліції України та Національної гвардії України або взагалі повної відсутності такої охорони, що призводить до виникнення надзвичайних подій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2015 року № 906 установлено, що тимчасово, на період до початку виконання в повному обсязі повноважень відомчою воєнізованою охороною Державної судової адміністрації, охорона судів, інших органів та установ судової системи, а також установ судових експертиз здійснюється підрозділами Національної гвардії України та Національної поліції України.

Відповідно до пункту 39 розділу XII Закону України від 02 червня 2016 року № 1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів" тимчасово, на період до початку виконання в повному обсязі повноважень Служби судової охорони, підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, органів та установ системи правосуддя, виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу здійснюється підрозділами Національної поліції України та Національної гвардії України.

5 жовтня 2016 року у зв’язку з протиправними діями громадських активістів було вимушено припинено роботу Одеського апеляційного господарського суду та Господарського суду Одеської області.

Невідомими особами безпосередньо в судовому засіданні під час розгляду справи було вчинено насильницькі дії стосовно суддів з метою примусу до винесення бажаного судового рішення.

Робота вказаних судів у нормальному режимі внаслідок протиправних, насильницьких дій громадських активістів стала неможливою. Поряд зі зривом певного судового засідання, інші судові засідання, призначені на 05.10.2016, не могли проводитися в умовах неприхованих погроз суддям та працівникам суду та тиску на суд як орган правосуддя, який повинен здійснювати свої функції безсторонньо та незалежно.

Здійснення правосуддя Одеським апеляційним господарським судом та Господарським судом Одеської області в умовах фізичного та психологічного тиску є неможливим і суперечить законодавству України, оскільки може поставити під сумнів законність прийняття судових рішень, безсторонність та об’єктивність суддів, а дії "громадських активістів" перешкоджають іншим громадянам у доступі до правосуддя.

У зв’язку із зазначеним спільними зборами суддів Одеського апеляційного господарського суду та Господарського суду Одеської області прийнято рішення про припинення роботи Одеського апеляційного господарського суду і господарського суду Одеської області та підготовлено відповідні звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Генерального прокурора України, Голови Служби безпеки України, Міністра внутрішніх справ України.

05 жовтня 2016 року на 12.00 год. у Галицькому районному суді м. Львова невідомими особами, які блокували роботу суду, зірвано судові засідання, призначені на цей день. Вказаними особами також було перекрито входи до адміністративної будівлі за адресою м. Львів, вул. Чоловського, 2, у якій окрім Галицького районного суду м. Львова знаходяться також і Сихівський районний суд м. Львова, Львівський окружний адміністративний суд, Територіальне управління державної судової адміністрації України в Львівській області та Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України.

Також була заблокована робота роти конвойної служби поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області, яка здійснювала конвоювання обвинувачених та унеможливлено вивезення з території суду осіб, які перебували під вартою до місць тимчасового утримання (СІЗО).

З цього приводу Галицький районний суд м. Львова звернувся із заявою до Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальний злочин.

Заходів щодо припинення неправомірних дій з боку Національної поліції України та Національної гвардії України здійснено не було.

Також 05 жовтня 2016 року у господарському суді Харківської області сталося викрадення з канцелярії суду сейфу з печатками, зокрема, гербова печатка суду з зображенням малого Державного Герба України та написом "господарський суд Харківської області, Україна, Ідентифікаційний код 03500039"; проста печатка суду з написом "господарський суд Харківської області, Україна, Ідентифікаційний код 03500039"; проста печатка суду з написом: "Відділ документального забезпечення та контролю. Канцелярія, господарський суд Харківської області, Україна, Ідентифікаційний код 03500039".

Крім того, в період часу з 18:20 год. 12 вересня по 08:00 год. 13 вересня 2016 року невстановлена особа, шляхом пошкодження металевої решітки вікна, незаконно проникла до службового кабінету судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області суду Пономаренко Людмили Ервантівни, розташованого за адресою: м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, 90, та викрала звідти комп’ютерну та копіювальну техніку.

Зазначені події стали можливими також у зв’язку з відсутністю належної охорони судів, яку повинні забезпечити органи Національної поліції України.

Рада суддів України та Державна судова адміністрація України неодноразово звертались до Кабінету Міністрів України та Міністерства внутрішніх справ України стосовно необхідності невідкладного відновлення охорони приміщень суддів, зокрема й Одеського апеляційного господарського суду та господарського суду Одеської області після припинення охорони вказаного приміщення працівниками батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Одеській області 20 квітня поточного року.

На жаль, жодних заходів Міністерством внутрішніх справ України у вказаному напрямку вжито не було.

Крім того, у ніч на 1 жовтня 2016 року без будь-якого попередження було припинено охорону приміщень районних судів міста Києва, Державної судової адміністрації України та територіального управління ДСА України в місті Києві. Зазначена ситуація грубо порушує гарантовану Конституцією України незалежність системи правосуддя.

У період з 25 серпня по 19 вересня 2016 року під час судових засідань у Бериславському районному суді Херсонської області громадські активісти безперешкодно потрапили до зали судових засідань і своєю неетичною поведінкою зірвали судові засідання, здійснювали тиск на суд з метою примушення ухвалити судове рішення на користь однієї зі сторін у справі.

28 серпня та 2 вересня поточного року зафіксовано факт втручання в роботу Одеського апеляційного адміністративного суду з боку близько 40 осіб у камуфляжній формі, які допустили агресивні дії відносно працівників апарату суду та вчинили спробу виламати двері в службові приміщення суду.

8 серпня 2016 року під час проведення судового засідання в Братському районному суді Миколаївської області група підтримки обвинуваченого заблокувала вихід із зали судових засідань та приміщення суду, при цьому образливо висловлювались на адресу суддів.

Усі зазначені надзвичайні події сталися в присутності працівників Національної поліції України, які при виконанні покладених на них державою обов’язків не чинили жодних перешкод правопорушникам.

Станом на 5 жовтня 2016 року з 801 приміщення, де розміщуються апеляційні та місцеві суди, 424 (53%) будівлі не охороняються взагалі, 219 (27%) – тільки вдень, 4 (1%) – лише вночі. Цілодобовою охороною підрозділами Національної поліції України забезпечується лише 154 приміщення (19%).

Рада суддів України звертає увагу на неприпустимість припинення та здійснення неналежної охорони судів та наголошує на тому, що такі дії призводять до вільного доступу до приміщень судів осіб, які перешкоджають роботі судів, належному веденню судових справ, і мають наслідком припинення здійснення правосуддя судами, що порушує гарантоване Конституцією України право людини на звернення до суду за захистом прав і свобод.

Така ситуація в умовах проведення АТО та наявність на території України розповсюдження та неконтрольованого використання зброї створює загрозу життю, здоров’ю та безпеці відвідувачів суду та працівників суду.

Судова влада за відсутності необхідних ресурсів не має можливості самостійно забезпечити безпеку відвідувачів суду та його працівників.

Заслухавши та обговоривши інформацію голови Ради суддів України В. Сімоненко, відповідно до статті 133 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Положення про Раду суддів України, затвердженого Х позачерговим з’їздом суддів України 16 вересня 2010 року (із подальшими змінами), Рада суддів України в и р і ш и л а:

1. Звернутисядо Президента України, Прем’єр-міністра України, Генерального прокурора України, Голови Служби безпеки України, Ради національної безпеки і оборони України, Голови Національної поліції України, Міністра внутрішніх справ України стосовно забезпечення належної охорони приміщень судів, органів та установ системи правосуддя підрозділами Національної поліції України та Національної гвардії України та виконання положень пункту 39 розділу XII Закону України від 02 червня 2016 року № 1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів".

2. Рекомендувати зборам суддів, головам судів, суддям судів України у випадку загрози життю, здоров’ю та безпеці відвідувачів суду, працівників апарату суду, суддів приймати рішення про тимчасове зупинення здійснення судочинства певним судом до усунення обставин, які зумовили припинення розгляду справ.

 Голова Ради суддів України                                                    В. Сімоненко

Дивитися Завантажити

15.10.2016

Рішення РСУ № 68 від 06.10.2016 "Про організаційне забезпечення функціонування веб-порталу "Судова влада України"

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

06 жовтня 2016 року м. Київ

                                                                                                Р І Ш Е Н Н Я № 68

Про супровід веб-сайту місцевого (апеляційного) суду.

Відповідно до Закону України «Про інформацію» від 13.01.2011 № 2938-VI; Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI; Указу Президента України «Про Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки» від 20.05.2015 № 276/2015; Указу Президента України «Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі Інтернет та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні від 31.07.2000 № 928/2000; концепцією розвитку електронного урядування в Україні, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.12.2010№ 2250-р; постановою КМУ від 21.11.2011 № 1277 «Питання системи обліку публічної інформації», в и р і ш и л а:

1.Рекомендувати Державній судовій адміністрації України внести зміни до наказу Державної судової адміністрації України № 30 від 24.02.2014 «Про організаційне забезпечення функціонування веб-порталу «Судова влада України», доповнивши структуру веб-порталу "Судова влада України" наступними структурними складовими:

-Структура та керівництво: прізвища, імена та по батькові голови, заступника(ів) голови суду, керівника апарату, судді-спікера та прес-секретаря, номери телефонів та адреси електронної пошти; дні та години прийому громадян; основні функції структурних підрозділів, а також прізвища, імена, по батькові, номери телефонів, адреси електронної пошти їх керівників;

- Судді: список суддів;

- Інформація для маломобільних груп населення (прізвище, ім’я та по батькові особи, уповноваженої на забезпечення організації доступу до суду, номери телефонів, адреси електронної пошти);

- Зразки звернень заяв, клопотань;

- Поточні та заплановані заходи організовані судом, які не пов’язані зі здійсненням правосуддя;

- Доступ до публічної інформації (прізвище, ім’я та по батькові уповноваженої особи, номери телефонів та адреса електронної пошти, Форма для електронного інформаційного запиту на отримання публічної інформації, нормативні акти, що регулюють питання доступу до публічної інформації);

- Інформація про судові справи (сторони спору та предмет позову, дата надходження позовної заяви, апеляційної, касаційної скарги, заяви про перегляд судового рішення, стадії розгляду справи, місце, дату і час судового засідання, рух справи з одного суду до іншого);

- Посилання на он-лайн трансляцію судових засідань;

- Безкоштовна правова допомога (місцезнаходження центрів, номери телефонів, адреси електронної пошти);

- Посилання на веб-ресурси:

 Веб-сайт Ради суддів України;

 Веб-сайт Вищої ради юстиції;

 Веб-сайт Вищої кваліфікаційної комісії суддів;

 Веб-сайт Верховного суду;

 Єдиний державний реєстр судових рішень;

 Професійну мережу «Феміда».

2.Рекомендувати Державній судовій адміністрації України внести зміни та доповнення до Регламенту інформаційного наповнення офіційного веб-порталу «Судова влада України», затвердженого наказом Державної судової адміністрації України №30 від 17 лютого 2014 року, а саме:

1). Підпункт 2.2.4. пункту 2.2. Розділу 2 Регламенту викласти в наступній редакції:

«2.2.4. Після розміщення інформації на веб-сайті суду та територіального управління ДСА України матеріали (погоджений текст повідомлення чи інші супровідні документи) зберігаються у визначеної відповідальної особи. Термін зберігання текстів повідомлень складає 1 рік з дати їх подання для розміщення на веб-сайті.»

2) Пункт 2.2. Розділу 2 Регламенту доповнити підпунктом 2.2.5. наступного змісту:

«2.2.5. Загальний контроль за своєчасність, якість, повноту та правильністю інформаційних повідомлень, що готується структурними підрозділами для розміщення на веб-сайті здійснює голова (заступник) голови суду.»

 
                                                        Голова Ради суддів України                     В Сімоненко

Дивитися Завантажити

14.10.2016

Рішення РСУ № 67 від 06.10.2016 "Про заохочення"

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

Р І Ш Е Н Н Я № 67

Заслухавши та обговоривши інформацію секретаря Ради суддів України Марченко О.В. про заохочення суддів (у відставці) та працівників апаратів судів, відповідно до частини дев’ятої статті 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Положення про нагородження відзнакою Ради суддів України, затвердженого рішенням Ради суддів України від 30 листопада 2007 року № 118 (зі змінами), та Положення про Раду суддів України, затвердженого Х позачерговим з’їздом суддів України 16 вересня 2010 року (із наступними змінами), Рада суддів України в и р і ш и л а:

За значний вклад у зміцнення авторитету судової влади, високий професіоналізм та з нагоди професійного свята - Дня юриста:

нагородити Почесною грамотою Ради суддів України:

АНДРІЄНКА Анатолія Анатолійовича головного спеціаліста з режимно-секретної роботи апеляційного суду Київської області;
БОДІЛОВСЬКУ Марію Михайлівну суддю господарського суду Дніпропетровської області у відставці;
БОРИСЮК Ларису Павлівну суддю Київського апеляційного адміністративного суду у відставці;
ВАЩЕНКА Сергія Євгенійовича суддю апеляційного суду Хмельницької області у відставці;
ВІГОВСЬКОГО Віктора Олександровича суддю Старосинявського районного суду Хмельницької області у відставці;
ВОРОБЧЕНКО Лідію Анастасіївну суддю Славутського міськрайонного суду Хмельницької області у відставці;
ГЕРАСИМЧУК Ніну Павлівну суддю Білогірського районного суду Хмельницької області у відставці;
ГРИЩЕНКО Тамару Миколаївну суддю Київського апеляційного адміністративного суду у відставці;
ГРОМ Любов Миколаївну суддю Київського апеляційного адміністративного суду у відставці;
ЗАБАРЮЩОГО МихайлаІвановича суддю господарського суду Дніпропетровської області у відставці;
КОВАЛЯ Федора Івановича суддю Деражнянського районного суду Хмельницької області у відставці;
КОЗАЧКА Сергія Віталійовича суддю апеляційного суду Хмельницької області у відставці;
КРАСНЯКА Володимира Івановича суддю Красилівського районного суду Хмельницької області у відставці;
КУРДЗІЛЯ Віталія Йосиповича суддю апеляційного суду Хмельницької області у відставці;
ЛАТЮКА Петра Яковича суддю апеляційного суду Хмельницької області у відставці;
МІЩУКА Миколу Степановича суддю Київського апеляційного адміністративного суду у відставці;
НАМИСТЮКА Василя Павловича суддю Волочиського районного суду Хмельницької області у відставці;
СЕЛЕЗЬКО Наталю Сергіївну провідного спеціаліста відділу судової статистики та узагальнення судової практики апеляційного суду Київської області;
СЕНЬКОВА Олександра Григоровича суддю Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області у відставці;
СТУПІНА Ігоря Миколайовича суддю Великоновосілківського районного суду Донецької області у відставці;
ШАВИРІНУ Лілію Павлівну суддю Краснолиманського міського суду Донецької області;
ШОСТАКА Олександра Олександровича суддю Київського апеляційного адміністративного суду у відставці;
нагородити Грамотою Ради суддів України:
КРИЧКІВСЬКОГО

Андрія Станіславовича

головного спеціаліста відділу інформаційного та господарського забезпечення апеляційного суду Хмельницької області;
МАСЛО Зоряну Юріївну помічника судді апеляційного суду Київської області;
МИХАЙЛЮКА Максима Михайловича помічника судді апеляційного суду Київської області;
КОВАЛЬОВУ Олександру Сергіївну головного консультанта відділу правового управління Верховного Суду України;
КОВАЛЬ Руслану Вікторівну головного консультанта відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України;
КОГУТ Світлану Петрівну головного консультанта відділу Управління забезпечення діяльності керівництва Верховного Суду України;
оголосити Подяку Ради суддів України:

АНДРУШКО Ользі Вікторівні головному спеціалісту відділу організаційного забезпечення суддівського самоврядування Державної судової адміністрації України;
ВІННИЦЬКІЙ Олені Володимирівні секретарю судового засідання Київського апеляційного господарського суду;
ДЕМСЬКІЙ Ірині Володимирівні помічнику судді Київського апеляційного господарського суду;
ЗАЛОЗНОМУ Роману Юрійовичу помічнику судді апеляційного суду Київської області;
КУЧАКОВСЬКОМУ Юрію Сергійовичу помічнику судді Київського апеляційного господарського суду;
КАКАУЛІНІЙ Ользі Вікторівні головному спеціалісту Прес-центру судової влади (на правах відділу) Державної судової адміністрації України;
ЛИТВИН Ірині Володимирівні заступнику начальника аналітично-статистичного відділу апарату господарського суду Київської області;
ЛУЦЕНКО Олені Миколаївні помічнику судді Київського апеляційного господарського суду;
МОЛОДІД Юлії Сергіївні помічнику заступника голови патронатної служби господарського суду Київської області;
НИКОЛИН Ользі Несторівні заступнику керівника апарату господарського суду Київської області;
ПОНОЧОВНІЙ Олені Володимирівні помічнику судді Київського апеляційного господарського суду;
ЮЩАК Ользі Анатоліївні помічнику судді Луцького міськрайонного суду Волинської області;
ЮЩЕНКО Аллі Володимирівні старшому секретарю апарату господарського суду Київської області.
                                         Голова Ради суддівУкраїни                                       В. Сімоненко
Дивитися Завантажити