Рада Суддів
України

uaUA enEN
Документи

17.09.2018

Рішення РСУ № 54 від 17 вересня 2018 року "Про організацію заходів щодо правового захисту суддів"

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

17 вересня 2018 року м. Одеса

Р І Ш Е Н Н Я № 54

Заслухавши та обговоривши інформацію голови комітету Ради суддів України з питань забезпечення незалежності суддів Жука А.В. про організацію заходів щодо правового захисту суддів, відповідно до частини 8 статті 133 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Положення про Раду суддів України, затвердженого Х позачерговим з'їздом суддів України 16 вересня 2010 року (з наступними змінами), Рада суддів України в и р і ш и л а:

1. Створити робочу групу з питань розробки Положення про порядок надання Радою суддів України правового захисту суддям.

2. Включити до складу робочої групи з питань розробки Положення про порядок надання Радою суддів України правового захисту суддям:

Жук Андрій
Володимирович
- керівник робочої групи, голова комітету Ради суддів України з питань забезпечення незалежності суддів, суддя Тернопільського окружного адміністративного суду;
Котеньов Олексій
Геннадійович
- заступник керівника робочої групи, член комітету Ради судів України з питань забезпечення незалежності суддів, суддя Харківського окружного адміністративного суду;
Бахаєв Ігор
Махмудович
- член комітету Ради суддів України з питань забезпечення незалежності суддів, суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області;
Бойко Марина
Євгеніївна
- член комітету Ради суддів України з питань забезпечення незалежності суддів, суддя Новокаховського міського суду Херсонської області;
Масенко Денис
Євгенович

- член комітету Ради суддів України з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів, суддя Апеляційного суду міста Києва;

Діброва Галина
Іванівна
- голова комітету Ради суддів України з питань статусу суддів і дотримання прав працівників судів, суддя Одеського апеляційного господарського суду;
Чебан Вікторія
Миколаївна
- член комітету Ради суддів України з питань комунікації з міжнародними організаціями, суддя Шевченківського районного суду міста Чернівці;
Лясковець Олексій
Володимирович
- адвокат.

3. Запропонувати Вищій раді правосуддя, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, Державній судовій адміністрації України, Національній школі суддів України, Національній асоціації адвокатів України, Міністерству юстиції визначитися з представниками до складу робочої групи.

4. Звернутися до проекту USAID «Нове правосуддя» з пропозицією щодо надання робочій групі Ради суддів України організаційної та експертної підтримки.


Голова Ради суддів України                   О.С.Ткачук

Дивитися Завантажити

17.09.2018

Рішення РСУ №52 від 17 серпня 2018 року "Щодо затвердження техопису на швейний виріб "Мантія судді"

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

17 вересня 2018 року м. Одеса

Р І Ш Е Н Н Я № 52

Відповідно до частини другої статті 16 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" cуддя здійснює правосуддя в мантії та з нагрудним знаком. Зразки мантії та нагрудного знака затверджуються Радою суддів України.

Законом України "Про судоустрій і статус суддів" передбачено реорганізацію системи правосуддя, зокрема ліквідацію, створення та реорганізацію судів, що стосується як місцевих судів, так і судів апеляційної інстанції.

На цьому етапі судової реформи постало питання розробки нового зразка суддівської мантії,адже вона є одним із символічних атрибутів судової влади і повинна символізувати у даному випадку перехід до вищих і більш ефективних судових процедур.

Таким чином після проходження кваліфікаційного оцінювання та при переході до нових судів, судді на підтвердження оновлених підходів до здійснення справедливого правосуддя мають одягнути мантії нового зразка.

У той же час суддівська мантія – є елементом службового одягу. Він повинен бути зручним, придатним для тривалого використання і відповідати умовам роботи у тих судових залах, котрі обладнані в судах.

Рішенням Ради суддів України від 02 липня 2018 року № 44 створено робочу групу з розробки ескізу і технічного опису швейного виробу мантія судді. За результатами діяльності робочої групи було підготовлено відповідні рекомендації.

Заслухавши та обговоривши інформацію секретаря Ради суддів України Журавської О.В. про затвердження технічного опису мантії суддів місцевих та апеляційних судів, а також мантій суддів усіх інстанцій з натуральної тканини, відповідно до частини другої статті 16, статті 133 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Положення про Раду суддів України, затвердженого X позачерговим з’їздом суддів України 16 вересня 2010 року (у редакції, затвердженій рішенням ХІV позачергового з’їзду суддів України 14 березня 2017 року), Рада суддів України 

 в и р і ш и л а:

1. Затвердити технічний опис на швейний виріб «Мантія суддів місцевих та апеляційних судів», а також «Мантія суддів усіх інстанцій з натуральної тканини», що додається.

2. Доручити Державній судовій адміністрації України у строк до 01 листопада 2018 року виготовити по 3 зразки мантії судді місцевого та апеляційного суду та 3 зразки мантії суддів усіх інстанцій з натуральної тканини.


Голова Ради суддів України                    О.С. Ткачук



Технічний опис на швейний виріб

Мантія суддів місцевих та апеляційних судів

Мантія суддів усіх інстанцій з натуральної тканини

Чоловіча

Жіноча

Зміст:

  • 1.Технічний опис мантії судді місцевого, апеляційного суду.
  • 1.1.Опис мантії судді місцевого, апеляційного суду.
  • 1.2.Ескіз мантії судді місцевого, апеляційного суду.
  • 2.Відповідність стандартам якості при виготовленні виробів.
  • 3.Табель мір – модель «Мантія суддів місцевих та апеляційних судів».
  • 4.Специфікація лекал і деталей крою.
  • 5.Лекала.
  • 6.Витрати сировини та матеріалів «Мантія суддів місцевих та апеляційних судів».
  • 7.Конфекційна карта на швейний виріб.
  • 8.Технічний опис мантіїсуддів усіх інстанцій з натуральної тканини
  • 1.Технічний опис мантії судді місцевого, апеляційного суду.
  • 1.1.Опис мантії судді місцевого, апеляційного суду.

Мантія судді місцевого, апеляційного суду виготовляється з тонкої костюмної тканини. Мантія судді апеляційного суду - синього кольору, а мантія судді місцевого суду - світло-синього кольору.

Мантія трапецієвидного силуету з великою надбавкою в об’ємі, від плечових швів полочок і спинки м’які защіпки, котрі розширюються до низу.

Виріб без підкладки, з обшиванням і підбортами.

Центральна бортова застібка на роз’ємну блискавку довжиною 75 см, з подвійними притаєними планками завдовжки 2,0 см. Зверху над блискавкою застібка на 1 кнопку для фіксації верхніх кутів бортів.

Мантія без коміра, горловина оброблена внутрішнім обшиванням, яке доходить до рівня грудей. На обшиванні спинки додатковий шар з підкладкової тканини для кращого ковзання при надяганні.

Від плечових швів пілочки і спинки бант складу ближче до центру і глибока однобічна складу направлена у бік бічного шва. Ребро однобічної склади вільно лежить над рукавом і виступає на 1.0 см за шов сточування рукава.

Склади закріплені на внутрішній обтачці, яка формує плечовий пояс.

У глибині першої складки пілочки – вертикальний шов, до якого прикріплено внутрішній край підборта для фіксації борта. У бокових швах оброблені розрізи для доступу в кишені (в окремих випадках замість розрізів обробляються кишені).

Рукава втачені, одношовні довгі великого об’єму, який досягається за рахунок розширення до низу, окат рукава на природному місці.

Чітка форма силуету мантії досягається за рахунок плечових накладок. Низ виробу і рукавів оброблений швом з подвійним підгибом із строчкою 3,0 см.

Довжина мантії така, при якій відстань від підлоги до нижнього краю мантії складає 15 см.

Витрати на пошиття однієї мантії судді місцевого, апеляційного суду складають:

тканина костюмна - 5,7 пог.м. (ширина тканини 150 см);

тканина підкладкова – 0,4 пог. м. (ширина тканини 140 см).

  • 1.2.Ескіз мантії судді місцевого, апеляційного суду.
  • 2.Відповідність стандартам якості при виготовленні виробів.

Виготовленнямантії судді місцевого, апеляційного суду має відповідати наступним стандартам:

  • -ДСТ 4.45-86 «Система показників якості продукції. Вироби швейні побутового призначення. Номенклатура показників».
  • -ДСТ 4103-82 «Вироби швейні. Методи контролю якості».
  • -ДСТ 12807-2003 «Вироби швейні. Класифікація стібків, рядків і швів».
  • -ДСТ 22977-89 «Деталі швейних виробів. Терміни і визначення».
  • -ДСТУ 25295:2005 «Одяг верхній пальтово-костюмного асортименту. Загальні технічні умови».
  • -ДСТУ 31396:2011 «Класифікація типових фігур жінок за зростом, розміром і повнотними групами для проектування одягу».
  • -ДСТУ 31399:2011 «Класифікація типових фігур чоловіків за зростом, розміром і повнотними групами для проектування одягу».
  • 3.Табель мір
  • Модель «Мантія судді місцевого, апеляційного суду»
  • Мантія чоловіча, базовий розмір 50
  • Місце вимірювання
  • Значення, см
  • Допустиме відхилення +
    • розмір
  • 48-50
  • 52-54
  • 56-58
  • 60-62
  • 64-68
    • Ширина по грудях, при закритій блискавці
  • 62,0
  • 64,0
  • 68,0
  • 72,0
  • 74,0
  • 1
    • Довжина плеча
  • 18,0
  • 18,3
  • 18,8
  • 19,47
  • 20,0
  • 0,5
    • Обхват шиї
  • 43,0
  • 44,0
  • 46,0
  • 48,0
  • 50,0
  • 1,0
    • Ширина по низу
  • 308,0
  • 311,0
  • 318,0
  • 325,0
  • 331,5
  • 2,0
    • Довжина рукава
  • 67,0
  • 68,0
  • 70,0
  • 70,7
  • 71,5
  • 1,0
    • Довжина виробу (вимірюється по центру спинки)
  • 145,0
  • 148,0
  • 154,0
  • 154,7
  • 155,0
  • 1,0
    • Довжина входу в кишеню
  • 20,0
  • 20,0
  • 20,0
  • 22,0
  • 22,0
  • 0,5
    • Мантія жіноча, базовий розмір 46
    • Місце вимірювання
    • Значення, см
    • Допустиме відхилення +
      • розмір
    • 44
    • 46
    • 48-50
    • 52-54
    • 56-58
    • 60-62
    • 64-68
      • Ширина по грудях, при закритій блискавці
    • 57,0
    • 59,0
    • 61,0
    • 65,3
    • 69,3
    • 73,3
    • 77,4
    • 1
      • Довжина плеча
    • 17,5
    • 17,8
    • 18,0
    • 18,5
    • 19,0
    • 19,5
    • 20,0
    • 0,5
      • Обхват шиї
    • 40,7
    • 41,7
    • 42,8
    • 44,9
    • 47,0
    • 49,0
    • 51,0
    • 1,0
      • Ширина по низу
    • 310,5
    • 314,0
    • 317,5
    • 324,4
    • 331,3
    • 338,3
    • 345,2
    • 2,0
      • Довжина рукава
    • 63,0
    • 66,0
    • 66,0
    • 66,0
    • 67,0
    • 68,0
    • 68,0
    • 1,0
      • Довжина виробу (вимірюється по центру спинки)
    • 147,6
    • 147,8
    • 148,0
    • 148,4
    • 148,8
    • 149,2
    • 149,6
    • 1,0
      • Довжина входу в кишеню
    • 20,0
    • 20,0
    • 20,0
    • 20,0
    • 21,0
    • 21,0
    • 21,0
    • 0,5
      • 4.Специфікація лекал і деталей крою
      • 1.Мантія жіноча (MANG)
      • № п/п
      • Найменування лекал
      • Код лекал
      • Кількість лекал
      • Кількість деталей
      • Деталі верха (основна тканина)
        • 1
      • Спинка (зі згином)
      • S
      • 1
      • 1
        • 2
      • Полочка
      • P
      • 1
      • 2
        • 3
      • Центральна частина полочки
      • PS
      • 1
      • 2
        • 4
      • Підборт
      • POD
      • 1
      • 2
        • 5
      • Рукав
      • R
      • 1
      • 2
        • 6
      • Планка
      • PLAN
      • 1
      • 2
        • 7
      • Внутрішня кокетка спинки
      • SV
      • 1
      • 1
      • Деталі підкладки
        • 1
      • Підкладка внутрішня кокетки синки
      • .P.S
      • 1
      • 1
        • 2
      • Підкладка плечової накладки
      • PLECH
      • 1
      • 2
      • Дублирин
        • 1
      • Верхня частина підборта
      • .K.P
      • 1
      • 2
        • 2
      • Планка
      • .K.PLAN
      • 1
      • 2
        • 2.Мантія чоловіча (MANM)
        • № п/п
        • Найменування лекал
        • Код лекал
        • Кількість лекал
        • Кількість деталей
        • Деталі верха (основна тканина)
          • 1
        • Спинка (зі згином)
        • S
        • 1
        • 1
          • 2
        • Полочка
        • P
        • 1
        • 2
          • 3
        • Центральна частина полочки
        • PS
        • 1
        • 2
          • 4
        • Підборт
        • POD
        • 1
        • 2
          • 5
        • Рукав
        • R
        • 1
        • 2
          • 6
        • Планка
        • PLAN
        • 1
        • 2
          • 7
        • Внутрішня кокетка спинки
        • SV
        • 1
        • 1
        • Деталі підкладки
          • 1
        • Підкладка внутрішня кокетки синки
        • .P.S
        • 1
        • 1
          • 2
        • Підкладка плечової накладки
        • PLECH
        • 1
        • 2
        • Дублирин
          • 1
        • Верхня частина підборта
        • .K.P
        • 1
        • 2
          • 2
        • Планка
        • .K.PLAN
        • 1
        • 2
          • 5.Лекала
          • 6.Витрати сировини та матеріалів
          • Мантія судді місцевого, апеляційного суду
          • Виріб
          • Мантія судді місцевого, апеляційного суду,
          • чоловіча, жіноча
          • Артикул
          • Чоловіча MANM
          • Жіноча MANG
          • Базовий
          • розмір 50
          • розмір 46
            • Найменування матеріалів
          • Артикул, опис, од. виміру
          • Витрати на 1 од.
            • 1.Основна тканина
            • Костюмна, колір синій (світло-синій)
          • Зразок, м (на 1 од.) артикул 106774, розмір: чоловіча 50, жіноча 46
          • 5,7 м
            • 2.Підкладка
            • Підкладкова тканина, колір синій (світло-синій)
          • Зразок, м (на 1 од.)
          • 0,4 м
            • 3.Прикладні матеріали
            • Дублирин 80-100
          • Зразок, м (на 1 од.)
          • 0,5 м
            • Кромка клейова, чорна, подовжня
          • Ширина 1,0см
          • 10,0 м
            • Плечова накладка, сірий
          • Чоловіча
          • Товщина 1,0-1,2 см
          • 1 пара
            • 4.Фурнітура
            • Блискавка роз’ємна кручена з одним бігунком, колір синій (світло-синій)
          • # 5, довжина 75,0 см
          • 1 шт
            • Нитки, колір синій (світло-синій)
          • # 120
          • 300 м
            • Кнопка, діаметр 1,2 см
          • Металева чорнений
          • 1 шт
            • 7.Конфекційна карта на швейний виріб
            • Модель«Мантія судді місцевого, апеляційного суду» (чоловіча, жіноча)
            • Найменування матеріалу
            • Зразок
            • склад
              • Основні матеріали
              • Костюмна тканина
              43% вовна 53% поліефір
              • 4% еластин
              • Артикул 106774
              • Підкладкові матеріали
              • Підкладкова тканина
            • 50% віскоза
            • 50% поліестер
              • Дублирин
            • 100% поліестер
              • Кромка клейова
            • 100% поліестер
              • Плечова накладка
            • 100% поліестер
              • Фурнітура
              • Блискавка
            • Пластмаса, поліестер
              • Кнопка
            • Метал
              • З’єднувальні матеріали
              • Нитка швейна
            • 100% поліестер
              • 8.Технічний опис мантії суддів усіх інстанцій з натуральної тканини
              • Мантії суддів усіх інстанцій з натуральної тканини (літня мантія) виготовляється за зразком технічного опису мантії судді відповідної інстанції з тонкої костюмної тканини (поліефір – 57%, віскоза – 40%, еластин 3%, артикул 144690).
Дивитися Завантажити

17.09.2018

Рішення РСУ № 51 від 17 вересня 2018 року "Щодо виконання рішення XV чергового з’їзду суддів України"

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

17 вересня 2018 року м. Одеса

Р І Ш Е Н Н Я № 51

Заслухавши та обговоривши інформацію Голови Державної судової адміністрації України Холоднюка З.В. щодо виконання рішення XV чергового з’їзду суддів України про стан здійснення правосуддя в умовах судової реформи у 2017 році, виконання рішень Ради суддів України в частині Положення про помічників суддів та щодо питань організації роботи слідчих судів у неробочий та надурочний час, відповідно до статті 133 «Про судоустрій і статус суддів», Положення про Раду суддів України, затвердженого Х позачерговим з’їздом суддів України 16 вересня 2010 року (із подальшими змінами), Рада суддів України

в и р і ш и л а:

Інформацію Голови Державної судової адміністрації України Холоднюка З.В. взяти до відома.


Голова Ради суддів України                                О.С. Ткачук

Дивитися Завантажити

17.09.2018

Рішення РСУ № 50 від 17 вересня 2018 року "Щодо звіту начальника ТУ ДСА України в місті Києві "

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

17 вересня 2018 року м. Одеса

РІШЕННЯ № 50

Заслухавши та обговоривши звіт начальника територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві Сімановського О.В., відповідно до статті 133 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Положення про Раду суддів України, затвердженого X позачерговим з’їздом суддів України 16 вересня 2010 (у редакції, затвердженій рішенням ХІV позачергового з’їзду суддів України 14 березня 2017 року), Рада суддів України в и р і ш и л а:

Інформацію начальника територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві Сімановського О.В. узяти до відома.


Голова Ради суддів України                          О.С. Ткачук

Дивитися Завантажити

17.09.2018

Рішення РСУ №49 від 17 вересня 2018 року "Про виконання зборами суддів судів України ​рішення РСУ від 13.08.2018 року №45"

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

17 вересня 2018 року м. Одеса

Р І Ш Е Н Н Я №49

                                                                                                               

Про виконання зборами суддів усіх судів України рішення Ради суддів України від 13 серпня 2018 року № 45 

"Щодо вжиття невідкладних заходів для забезпечення дотримання учасниками судових процесів конституційного принципу рівності перед судом і законом"

13 серпня 2018 року Радою суддів України прийнято рішення № 45 "Щодо вжиття невідкладних заходів для забезпечення дотримання учасниками судових процесів конституційного принципу рівності перед судом і законом", пунктом 6 якого, зокрема, запропоновано зборам суддів всіх судів України провести вивчення і обговорення питання про дотримання учасниками кримінальних процесів вимог статті 129 Конституції України щодо рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом; підтримання публічного обвинувачення в суді прокурором та відповідні узагальнення і висновки з цього приводу направити Раді суддів України до 14 вересня 2018 року.

Станом на 14 вересня 2018 року до Ради суддів надійшли відповідні узагальнення від 197 судів.

Зокрема, проаналізувавши відповіді, які надійшли від судів України на адресу Ради суддів України, можна дійти висновку, що зустрічаються непоодинокі випадки зриву судових засідань через необґрунтовану неявку прокурорів та/або адвокатів.

Заслухавши та обговоривши інформацію голови комітету Ради суддів України з питань забезпечення незалежності суддів Жука А.В. про виконання зборами суддів усіх судів України рішення Ради суддів України від 13 серпня 2018 року № 45 «Щодо вжиття невідкладних заходів для забезпечення дотримання учасниками судових процесів конституційного принципу рівності перед судом і законом», відповідно до частини восьмої статті 133 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Положення про Раду суддів України, затвердженого Х позачерговим з'їздом суддів України 16 вересня 2010 року (з наступними змінами), Рада суддів України в и р і ш и л а:

1. Інформацію голови комітету Ради суддів України з питань забезпечення незалежності суддів Жука А.В. про виконання зборами суддів усіх судів України рішення Ради суддів України від 13 серпня 2018 року № 45 «Щодо вжиття невідкладних заходів для забезпечення дотримання учасниками судових процесів конституційного принципу рівності перед судом і законом» узяти до відома.

2. Обговорити 21 вересня 2018 року питання дотримання учасниками кримінальних процесів вимог статті 129 Конституції України щодо рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, підтримання публічного обвинувачення в суді прокурором, забезпечення прокурорами і адвокатами дотримання основоположних засад судочинства та етичних норм органами, що беруть участь у здійсненні правосуддя та судових процесах на спільному засіданні Ради суддів України, Ради прокурорів України, Національної асоціації адвокатів України, Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини.

3. За наслідками обговорення розробити рекомендації та заходи щодо неухильного дотримання всіма учасниками судових процесів вимог статті 129 Конституції України та вимог процесуальних норм з метою забезпечення належного відправлення правосуддя.


Голова Ради суддів України                                  О.С. Ткачук

Дивитися Завантажити

17.09.2018

Рішення РСУ № 53 від 17 серпня 2018 року "Про застосування системи оцінювання суду (СОРС)"

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

17 вересня 2018 року м. Одеса

Р І Ш Е Н Н Я № 53

Про застосування системи оцінювання роботи суду (СОРС) з метою отримання інформації про поточну ситуацію роботи судів та визначення потреб органів системи правосуддя

Рішенням Ради суддів України від 02 квітня 2015 року № 28 затверджено рамкову систему оцінювання роботи суду в Україні з назвою «Система оцінювання роботи суду: стандарти, критерії, показники та методи» (СОРС). Судам рекомендовано застосовувати СОРС для оцінювання роботи суду як в повному обсязі, так і окремих модулів СОРС в залежності від управлінської мети та завдань, спрямованих на вдосконалення роботи суду з періодичністю один раз на три роки.

Рішенням від 08 квітня 2016 року № 26 Рада суддів України затвердила методичний посібник «Застосування Системи оцінювання роботи суду» та перелік базових показників роботи суду (додаток IV до цього посібника), які підлягають застосуванню з метою аналізу їх діяльності щопівроку та щороку всіма судами України з опублікуванням цих показників на веб-сайтах відповідних судів.

Останнє оцінювання якості роботи та організації роботи судів проводилось в 2016 році шляхом вибіркового застосування деяких компонентів Системи оцінювання роботи суду (СОРС).

На даному етапі розвитку системи правосуддя та впровадження судової реформи виникла нагальна потреба вжити заходів спрямованих на визначення належного рівня фінансування діяльності судів, оцінки забезпечення належних умов праці в судах, визначення якості адміністрування судами, ефективності суддівського самоврядування в кожному суді, ефективності роботи суду у вирішенні справ (у тому числі щодо встановлення дійсного рівня навантаження на кожного суддю, дотримання процесуальних строків вирішення справ, якості процесуальних документів, інформаційної доступності судів), якості перебування відвідувачів в суді (в режимі очікування розгляду справ, подання та отримання документів в канцелярії, наявності зручностей для відвідувачів (особливо для людей з обмеженими можливостями та інших маломобільних груп населення тощо).

Вжиття таких заходів повинно бути спрямовано на покращення умов відправлення правосуддя суддями та створення належних умов праці апарату суду, забезпечення доступності установ судової системи для відвідувачів, які звертаються до суду.

Одночасно вжиття цих заходів жодним чином не повинно впливати процес щоденної роботи суддів та працівників апарату суду, а результати таких заходів не можуть слугувати підставами та приводами для оцінки роботи та процесуальної діяльності суддів.

Наслідком комплексного застосування компонентів Системи оцінювання роботи суду (СОРС) повинно стати виявлення реальних потреб кожної судової установи для забезпечення належних умов роботи суддів та працівників апарату кожного суду та вжиття, в подальшому, заходів спрямованих для задоволення цих потреб.

Враховуючи наведене, заслухавши доповідь голови комітету Ради суддів України з питань забезпечення незалежності суддів Жука А.В.про застосування системи оцінювання роботи суду (СОРС) з метою отримання інформації про поточну ситуацію роботи судів та визначення потреб органів системи правосуддя, з метою оцінки якості функціонування судової системи, відповідно до статті 133 «Про судоустрій і статус суддів», Положення про Раду суддів України, затвердженого Х позачерговим з’їздом суддів України 16 вересня 2010 року (із подальшими змінами), Рада суддів України в и р і ш и л а:

1. Рекомендувати провести оцінювання роботи судів України за базовими показниками роботи суду (додаток IV до Методичного посібника «Застосування Системи оцінювання роботи суду»).

2. Рекомендувати усім судам України до 01 листопада 2018 року розмістити у рубриці «Показники діяльності» на інтернет-сторінці суду на порталі «Судова влада України» базові показники роботи суду за І півріччя 2018 року.

3. Рекомендувати усім судам України провести протягом листопада - грудня 2018 року анкетування суддів та працівників апарату судів за допомогою «Анкети внутрішнього опитування судді» (додаток 2 до Методичного посібника «Застосування Системи оцінювання роботи суду») та «Анкети внутрішнього опитування працівника апарату суду» (додаток 3 до Методичного посібника «Застосування Системи оцінювання роботи суду»).

4. Рекомендувати усім судам України провести протягом грудня 2018 – січня 2019 років анкетування відвідувачів щодо якості функціонування суду (додаток 6 до Методичного посібника «Застосування Системи оцінювання роботи суду»).

5. Вивчити досвід Програми USAID «Нове правосуддя» у проведенні загальнонаціонального анкетування юристів – учасників судових проваджень, що не є працівниками судової системи щодо якості функціонування судової системи та розглянути можливість такого анкетування як складової Системи оцінювання роботи суду (СОРС).

6. Звернутися до Програми USAID «Нове правосуддя» з пропозицією надати Раді суддів України технічну допомогу у проведенні анкетування суддів та працівників апарату суду в електронній формі та опрацюванні результатів анкетування.

7. Звернутися до Програми USAID «Нове правосуддя» з пропозицією надати Раді суддів України, місцевим та апеляційним судам України технічну допомогу у проведенні опитування учасників судових проваджень відповідно до модулю 4 СОРС «Задоволеність роботою суду учасниками судових проваджень».

8. Контроль за виконанням рішення покласти на голову Ради суддів України Ткачука О.С., голову комітету Ради суддів України з питань забезпечення незалежності суддів Жука А.В., голову комітету Ради суддів України з питань організаційно-кадрової роботи судів, органів суддівського самоврядування Кравчука В.М., голову комітету Ради суддів України з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів Краснова Є.В.


Голова  Ради судді України                   О.С. Ткачук

Дивитися Завантажити

17.09.2018

Рішення РСУ від 17 серпня 2018 року №48 "Щодо усунення дискримінації в розмірі суддівської винагороди"

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

17 вересня 2018 року м. Одеса

Р І Ш Е Н Н Я № 48

Відповідно до пункту 23 Розділу XII «Прикінцеві та перехідні  положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо отримання суддею винагороди в новому розмірі після проходження кваліфікаційного оцінювання суддя до проходження кваліфікаційного оцінювання суддя отримує суддівську винагороду, визначену відповідно до положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Така законодавча норма є дискримінаційною у питані виплати винагороди суддям, порушує права суддів на забезпечення належних умов праці та створює передумови для посягань на незалежність суддів. Все це в свою чергу призводить до дестабілізації діяльності судів, руйнує сподівання суспільства на ефективність діяльності судових органів. У підсумку такі явища становлять загрозу утвердженню в Україні принципу верховенства права, завдають шкоди авторитету України на міжнародній арені як держави, яка здатна дотримуватися положень законів. Крім того, коли судді виконують рівноцінну роботу, але отримують різну винагороду, то це негативно впливає на атмосферу в колективі, позначається на взаємовідносинах між суддями.

Тому пункт 23 Розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" про отримання суддею винагороди в новому розмірі після проходження кваліфікаційного оцінювання необхідно скасувати. Йдеться тільки про усунення дискримінації щодо виплати суддівської винагороди. Процедура кваліфоцінювання залишається, Рада суддів України не вбачає підстав для зупинення процесу кваліфікаційного оцінювання. Наголошуємо, що судді в жодному разі не ухиляються від проходження цієї процедури. На сьогодні переважна більшість суддів подали заяви про проведення стосовно них кваліфікаційного оцінювання і мають намір його пройти. Проте з незалежних від них причин у найближчій перспективі це

здійснити не вдається. Заслухавши та обговоривши інформацію заступника Голови Ради

суддів України Бутенка В.О. щодо необхідності скасування пункту 23 Розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів», відповідно до статті 126, частини восьмої статті 133 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Положення про Раду

суддів України, затвердженого Х позачерговим з'їздом суддів України 16 вересня 2010 року (з наступними змінами), Рада суддів України: ВИРІШИЛА:

1. Визнати, що рішення Ради суддів України від 12 січня 2018 року № 4 та рішення ХV з’їзду суддів України від 07 березня 2018 року "Про стан здійснення правосуддя в умовах судової реформи у 2017 році" щодо усунення дискримінації суддів в оплаті праці не виконані.

2. Збереження стану нерівності щодо умов оплати праці суддів вважати обставиною, що не узгоджується з гарантіями незалежності судової влади.

3. Доручити Голові Ради суддів України звернутися до Ради з питань судової реформи, Верховної Ради України, Вищої ради правосуддя з проханням провести спільне засідання стосовно розгляду питань щодо усунення дискримінації суддів в оплаті праці (пункти 22-23 Розділу ХІІ

Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про судоустрій і статус суддів").

4. Створити робочу групу з розробки пропозицій щодо внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та інших законодавчих актів щодо здійснення судочинства та забезпечення незалежності суддів у наступному складі:

ТКАЧУК Олег Степанович                    Голова Ради суддів України; суддя Верховного Суду;

ЖУРАВСЬКА Олена Василівна        секретар Ради суддів України; суддя Деснянського районного суду міста Києва;

ДІБРОВА Галина Іванівна                   член Ради суддів України, суддя Одеського 

апеляційного господарського суду;

ЖУК Андрій Володимирович               член Ради суддів України; суддя Тернопільського окружного адміністративного суду;

КРАВЧУК Володимир Миколайович    член Ради суддів України; суддя Верховного Суду;

ПЛАХТІЙ Інна Борисівна                член Ради суддів України; суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області;

ЧЕБАН Вікторія Миколаївна            член Ради суддів України, суддя Шевченківського районного суду міста Чернівці;

ЧОРНА Валерія Вікторівна   член Ради суддів України; суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Голова Ради суддів України                   О.С. Ткачук

Дивитися Завантажити

17.09.2018

Рішення РСУ № 47 від 17 вересня 2018 року "Щодо заохочення суддів у відставці"

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

17 вересня 2018 року м. Одеса

РІШЕННЯ № 47 

Заслухавши та обговоривши інформацію члена Ради суддів України Дьомич Л.М. щодо заохочення суддів у відставці, відповідно до частини дев’ятої статті 56 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", статей 7, 10 Закону України "Про державні нагороди України", пункту 10 Положення про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29.06.2001 року № 476/2001, Рада суддів України в и р і ш и л а:

за значний внесок у розбудову правової держави, особистий вклад у забезпечення захисту прав і свобод громадян, багаторічну бездоганну роботу в судовій системі держави, високий професіоналізм та з нагоди – Дня юриста підтримати подання щодо присвоєння почесного звання "Заслужений юрист України":

ПІЛЬЩИК Людмилі Володимирівні судді Апеляційного суду Запорізької області у відставці;
САХНЮКУ Валентину Григоровичу судді Апеляційного суду Сумської області у відставці;
ШПОНЬЦІ Володимиру Павловичу судді Апеляційного суду Запорізької області у відставці.


Голова Ради суддів України                                        О. С. Ткачук

Дивитися Завантажити