Рада Суддів
України

uaUA enEN

17.09.2018, 15:23

Рішення РСУ № 53 від 17 серпня 2018 року "Про застосування системи оцінювання суду (СОРС)"

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

17 вересня 2018 року м. Одеса

Р І Ш Е Н Н Я № 53

Про застосування системи оцінювання роботи суду (СОРС) з метою отримання інформації про поточну ситуацію роботи судів та визначення потреб органів системи правосуддя

Рішенням Ради суддів України від 02 квітня 2015 року № 28 затверджено рамкову систему оцінювання роботи суду в Україні з назвою «Система оцінювання роботи суду: стандарти, критерії, показники та методи» (СОРС). Судам рекомендовано застосовувати СОРС для оцінювання роботи суду як в повному обсязі, так і окремих модулів СОРС в залежності від управлінської мети та завдань, спрямованих на вдосконалення роботи суду з періодичністю один раз на три роки.

Рішенням від 08 квітня 2016 року № 26 Рада суддів України затвердила методичний посібник «Застосування Системи оцінювання роботи суду» та перелік базових показників роботи суду (додаток IV до цього посібника), які підлягають застосуванню з метою аналізу їх діяльності щопівроку та щороку всіма судами України з опублікуванням цих показників на веб-сайтах відповідних судів.

Останнє оцінювання якості роботи та організації роботи судів проводилось в 2016 році шляхом вибіркового застосування деяких компонентів Системи оцінювання роботи суду (СОРС).

На даному етапі розвитку системи правосуддя та впровадження судової реформи виникла нагальна потреба вжити заходів спрямованих на визначення належного рівня фінансування діяльності судів, оцінки забезпечення належних умов праці в судах, визначення якості адміністрування судами, ефективності суддівського самоврядування в кожному суді, ефективності роботи суду у вирішенні справ (у тому числі щодо встановлення дійсного рівня навантаження на кожного суддю, дотримання процесуальних строків вирішення справ, якості процесуальних документів, інформаційної доступності судів), якості перебування відвідувачів в суді (в режимі очікування розгляду справ, подання та отримання документів в канцелярії, наявності зручностей для відвідувачів (особливо для людей з обмеженими можливостями та інших маломобільних груп населення тощо).

Вжиття таких заходів повинно бути спрямовано на покращення умов відправлення правосуддя суддями та створення належних умов праці апарату суду, забезпечення доступності установ судової системи для відвідувачів, які звертаються до суду.

Одночасно вжиття цих заходів жодним чином не повинно впливати процес щоденної роботи суддів та працівників апарату суду, а результати таких заходів не можуть слугувати підставами та приводами для оцінки роботи та процесуальної діяльності суддів.

Наслідком комплексного застосування компонентів Системи оцінювання роботи суду (СОРС) повинно стати виявлення реальних потреб кожної судової установи для забезпечення належних умов роботи суддів та працівників апарату кожного суду та вжиття, в подальшому, заходів спрямованих для задоволення цих потреб.

Враховуючи наведене, заслухавши доповідь голови комітету Ради суддів України з питань забезпечення незалежності суддів Жука А.В.про застосування системи оцінювання роботи суду (СОРС) з метою отримання інформації про поточну ситуацію роботи судів та визначення потреб органів системи правосуддя, з метою оцінки якості функціонування судової системи, відповідно до статті 133 «Про судоустрій і статус суддів», Положення про Раду суддів України, затвердженого Х позачерговим з’їздом суддів України 16 вересня 2010 року (із подальшими змінами), Рада суддів України в и р і ш и л а:

1. Рекомендувати провести оцінювання роботи судів України за базовими показниками роботи суду (додаток IV до Методичного посібника «Застосування Системи оцінювання роботи суду»).

2. Рекомендувати усім судам України до 01 листопада 2018 року розмістити у рубриці «Показники діяльності» на інтернет-сторінці суду на порталі «Судова влада України» базові показники роботи суду за І півріччя 2018 року.

3. Рекомендувати усім судам України провести протягом листопада - грудня 2018 року анкетування суддів та працівників апарату судів за допомогою «Анкети внутрішнього опитування судді» (додаток 2 до Методичного посібника «Застосування Системи оцінювання роботи суду») та «Анкети внутрішнього опитування працівника апарату суду» (додаток 3 до Методичного посібника «Застосування Системи оцінювання роботи суду»).

4. Рекомендувати усім судам України провести протягом грудня 2018 – січня 2019 років анкетування відвідувачів щодо якості функціонування суду (додаток 6 до Методичного посібника «Застосування Системи оцінювання роботи суду»).

5. Вивчити досвід Програми USAID «Нове правосуддя» у проведенні загальнонаціонального анкетування юристів – учасників судових проваджень, що не є працівниками судової системи щодо якості функціонування судової системи та розглянути можливість такого анкетування як складової Системи оцінювання роботи суду (СОРС).

6. Звернутися до Програми USAID «Нове правосуддя» з пропозицією надати Раді суддів України технічну допомогу у проведенні анкетування суддів та працівників апарату суду в електронній формі та опрацюванні результатів анкетування.

7. Звернутися до Програми USAID «Нове правосуддя» з пропозицією надати Раді суддів України, місцевим та апеляційним судам України технічну допомогу у проведенні опитування учасників судових проваджень відповідно до модулю 4 СОРС «Задоволеність роботою суду учасниками судових проваджень».

8. Контроль за виконанням рішення покласти на голову Ради суддів України Ткачука О.С., голову комітету Ради суддів України з питань забезпечення незалежності суддів Жука А.В., голову комітету Ради суддів України з питань організаційно-кадрової роботи судів, органів суддівського самоврядування Кравчука В.М., голову комітету Ради суддів України з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів Краснова Є.В.


Голова  Ради судді України                   О.С. Ткачук