Рада Суддів
України

uaUA enEN

06.07.2020, 11:45

5 років судовим трансляціям технічними засобами судів 5 років судовим трансляціям технічними засобами судів

6 липня виповнюється 5 років з дня першої трансляції судової справи технічними засобами судів на офіційний канал YouTube "Судова влада України".

За ці роки судові трансляції технічними засобами судів стали не лише символом забезпечення гласності судочинства та захисту права на справедливий суд загалом, а й прикладом прогресивності судової влади в Україні для інших держав. Нам приємно відзначити, що започаткування судових трансляцій технічними засобами судів стало можливим завдяки співпраці судової влади та громадськості.

3 червня 2015 року у справі щодо подій 20 лютого 2014 року у місті Києві під час Революції Гідності відбулась перша онлайн-трансляція судового засідання технічними засобами Святошинського районного суду м. Києва до сусідніх приміщень та Львівського апеляційного суду (до реформування Апеляційний суд львівської області). А вже 6 липня 2015 року судове слухання було трансльовано в живому часі до YouTube — каналу "Судова влада України". Сама організація подібних трансляцій стала можливою завдяки співпраці ГО "Вектор прав людини" з Радою суддів України та Державною судовою адміністрацією України.

З того часу такі трансляції вже здійснювались у судах усіх областей України. Адже, практично чи не кожного дня в Україні розглядається суспільно важлива справа, що потребує висвітлення та захисту публічністю.

Про деталі судових трансляцій можна прочитати тут

Для довідки: ГО "Вектор прав людини"— правозахисна організація. Головна мета - реалізація та захист основоположних свобод, прав людини шляхом сприяння практичному виконанню норм і принципів, викладених у міжнародних документах, ратифікованих Україною та усіх інших зобов’язань України у сфері прав людини й основоположних свобод.

Її основні напрямки діяльності:

1) "Суд людською мовою" — напрям, створений для захисту права на справедливий суд та просвітницької роботи для широкого загалу. Ініціатива об’єднує громадських активістів/ок, IT-спеціалістів/ок і професійних юристів/ок.

2) Розвиток вищої освіти у сфері прав людини. У межах цього напряму організація систематично працює над удосконаленням підготовки студентів/ок юридичних і журналістських спеціальностей.

Пресслужба РСУ