Рада Суддів
України

uaUA enEN

17.10.2017, 15:44

"Оптимізація системи судоустрою України: проблеми та перспектива" або як відбуватиметься в Україні укрупнення судів

Два дні поспіль, 17-18 жовтня, прeдставники судової влади України будуть знайомитись із зарубіжним досвідом з укрупнeння судових установ. Засідання круглого столу на тему "Оптимізація системи судоустрою України: проблеми та перспектива" відбувається у Києві за сприяння Проекту USAID "Нове правосуддя". До участі запрошені керівники судових установ та організацій системи правосуддя, голови судів, начальники територіальних управлінь ДСА України, судді, правники та представники міжнародних проектів, що опікуються реформуванням судової системи України. 

Відкриваючи засідання, заступник Голови Державної судової адміністрації України Ольга Булка зазначила: "Судова рeформа є однією з найочікуваніших в Украіні. Ця рeформа має започаткувати триланкову структуру судовоі гілки влади, створити новий суд з питань інтeлeктуальноі власності. Дeржавна судова адміністрація Украіни вжe визначила кількість суддів в цьому майбутньому суді, а Вищою кваліфікаційною комісією суддів Украіни вжe оголошeно конкурс на 21 посаду суддів". Вона також інформувала учасників про виклики, які стоять пeрeд Дeржавною судовою адміністрацією Украіни та про шляхи іх вирішeння.

Зокрема, присутнім було продемонстровано інтерактивну карту українських судів з тим, аби унаочнити масштаби очікуваних переформатувань. Ольга Булка наголосила, що одним з  ключових факторів має стати вирішення питання транспортного сполучення та географічного розташування судів. З її слів, тут застосовується принцип, який полягає в мінімалізації відстані між судом та усіма населеними пунктами на відповідній території. А серед питань, які потребують детального обговорення і вирішення заступниця Голови ДСА України назвала визначення оптимальної (мінімальної) кількості суддів, ефективна організація роботи суду й апарату, авторозподіл судових справ й організація судового процесу, ліквідація місцевих загальних судів з тим, щоб були дотримані вимого КПК, а саме: подання слідчих органів, кримінальні провадження, що перебувають на розгляді, підсдні в яких перебувають під вартою, а також - оперативне переведення суддів (спроможність ВККС) та оперативне обрання нових присяжних. 

Реагуючи на озвучення визначених проблем Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко зазначила, що питання реформування судової мережі в Україна має  реально забезпечувати надійний захист прав і свобод людини, інтересів суспільства й держави і ні в якому разі не звужувати доступ громадян до правосуддя. Очільниця суддівського самоврядування також переконана, що не можна порушувати принцип рівності суддів у питанні суддівської винагороди та не допускати перекосів у питанні навантаження.  На її думку, зараз існує реальна необхідність теоретичного осмислення нового етапу реформування судової системи в Україні з подальшим наближення її до міжнародних стандартів задля ефективного вдосконалення та практичної реалізації. 

Свою роботу форум продовжить 18 жовтня.

Прес-служба РСУ