Рада Суддів
України

uaUA enEN

21.06.2017, 11:48

При Вищій раді правосуддя створено Консультативну раду голів судів При Вищій раді правосуддя створено Консультативну раду голів судів

Відповідно до Положення про Консультативну раду голів судів при Вищій раді правосуддя, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 30 травня 2017 року, Консультативна рада голів судів є дорадчим органом, утвореним з метою належної комунікації між Вищою радою правосуддя та судами для забезпечення незалежності судової влади, суду та суддів, колективного вирішення основних питань діяльності судів та виконання інших консультативних функцій.

У засіданні взяли участь голови апеляційних судів, Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, заступник Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович.

Відкриваючи засідання, Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк зазначив, що Консультативна рада голів судів, створення якої було спільною ідеєю судів та інших органів системи правосуддя, має стати майданчиком для комунікації та обміну думками стосовно вирішення проблем, у тому числі тих, які виникають на регіональному рівні. Голова Вищої ради правосуддя наголосив на важливості налагодження ефективної взаємодії та об’єднання представників системи правосуддя як на загальнодержавному, так і на місцевому рівнях з метою захисту незалежності суддів та відновлення довіри до судової влади.

Під час засідання очільники апеляційних судів мали можливість поставити запитання представникам органів суддівського врядування та самоврядування, поділитися проблемами та пропозиціями щодо вирішення кадрових, організаційних та інших актуальних питань. Особливу увагу голови судів звернули на проблеми кваліфікаційного оцінювання суддів, кадрового наповнення апеляційних судів та фінансового забезпечення суддів. Шляхом голосування було обрано секретаря Консультативної ради голів судів, яким став голова апеляційного суду Запорізької області Віктор Городовенко.

Присутні на засіданні висловили сподівання, що започаткована співпраця в рамках Консультативної ради голів судів стане ефективною, надасть можливість представникам судів бути почутими та сприятиме оперативному реагуванню на актуальні питання функціонування судової влади.

За інформацією Управління інформації

та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП