Рада Суддів
України

uaUA enEN

17.03.2020, 09:02

Рада суддів України відклала проведення з'їзду суддів України на невизначений строк Рада суддів України відклала проведення з'їзду суддів України на невизначений строк

17 березня 2020 року, Рада суддів України на своєму позачерговому засіданні ухвалила рішення №19 , що стосується організації роботи судів та органів суддівського самоврядування з метою мінімізації ризиків розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2. Також було прийнято рішення про відкладення проведення XVIII чергового з'їзду суддів України, скликаного відповідно до рішення Ради суддів України від 31 січня 2020 року №2, на невизначений строк.

Доповідав з питання порядку денного Голова Ради суддів України Богдан Моніч. 

"Ситуація щодо запобігання поширенню на території України короновірусу COVID-19 вносить свої корективи в організацію роботи судів і це зрозуміло, адже ми маємо  дбати не тільки про життя і здоров'я суддів та працівників апарату судів, а й про забезпечення здійснення правосуддя у кожному суді. Громадяни України мають отримувати судові послуги та захист своїх прав у судах у повному обсязі, не наражаючи на небезпеку як тих, хто здійснює правосуддя, так і учасників сторін", - наголосив Голова Ради суддів України.

Відтак, Рада суддів України затвердила рекомендації щодо встановлення особливого режиму роботи судів України задля убезпечення населення України від гострих респіраторних захворювань та короновірусу COVID-19, який віднесено до особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Рада суддів України також  проголосувала за відкладення проведення XVIII чергового з'їзду суддів України, скликаного відповідно до рішення Ради суддів України від 31 січня 2020 року №2, на невизначений строк і внесла зміни до пунктів 4 і 8 рішення Ради суддів України від 28 лютого 2020 року № 10, виклавши їх у наступній редакції: 

"Рішення про скликання Спільних зборів суддів місцевих загальних судів України для обрання делегатів на ХVІІІ з’їзд суддів України організаційним комітетам по підготовці і проведенню Спільних зборів приймати з урахуванням карантинних заходів та мінімізації ризиків розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Відповідно пункт 8 викладено у наступній редакції: "Протоколи про обрання делегатів з’їзду направити до Ради суддів України".

Перенесено на невизначений строк і співбесіди з кандидатами на посаду судді Конституційного Суду України, які планувалося провести на черговому засіданні Ради суддів України 27 березня 2020 року. Про проведення співбесід буде повідомлено додатково.

Пресслужба РСУ