Рада Суддів
України

uaUA enEN

10.08.2016, 14:31

Рада суддів України засуджує прояви хабарництва у суддівській спільноті Рада суддів України засуджує прояви хабарництва у суддівській спільноті

9 серпня 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро України, під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, на отриманні неправомірної вигоди  викрили суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса.

Рада суддів України засуджує будь-які прояви корупційних дій у суддівській спільноті і визнає їх такими, що ганьблять чесних суддів, які, попри усі звинувачення, вірою, правдою і законом служать українській державі. Найгірше у цій ситуації те, що подібні випадки зводять на нівець усі зусилля Ради суддів України та суддівського корпусу, скеровані на відновлення довіри до судової влади та підвищення авторитету її представників на місцях.

Рада суддів України глибоко обурена подібними проявами хабарництва і вважає їх показником найвищої морально-етичної та людської деградації. Разом з тим, суддівська спільнота сподівається, що антикорупційні правоохоронні органи, по кожному випадку проводитимуть ретельне, об'єктивне, неупереджене розслідування, яке дозволить визначитися суду зі справедливою і законною мірою покарання для тих, хто своїми вчинками принижує честь судді.

Рада суддів України визнає, що у суспільстві існує потужний запит на очищення судової гілки влади від корупціонерів та непрофесіоналів. У цьому зв'язку, судді, які не заплямовані не те, що діями, а й підозрами в не доброчесності, просять громадськість з розумінням ставитися до процесів очищення судової гілки влади і не переносити огульно весь негатив на чесних, самовідданих і професійних суддів.

В.о. Голови Ради суддів України                                                                             Богдан Моніч