Рада Суддів
України

uaUA enEN

26.10.2018, 15:20

​Рада суддів України затвердила нову емблему РСУ та розглянула інші питання порядку денного ​Рада суддів України затвердила нову емблему РСУ та розглянула інші питання порядку денного

Члени Ради суддів України під час засідання 26 жовтня 2018 року затвердили нову емблему органу суддівського самоврядування.

У центрі емблеми зображено будинок правосуддя з семи колонами, що символізує Комітети Ради суддів, під колонами розміщено три ряди сходів, що символізують інстанційність судової системи.

Знизу, під стрічкою розміщено 33 зірки, які вказують на кількісний склад Ради суддів та утворюють фундамент для функціонування Комітетів та Ради суддів України в цілому.

"Зміни мають відбуватися і змістовно, і візуально», — зазначив Голова ради Олег Ткачук, вітаючи прийняття рішення.

Також члени РСУ проголосували за запровадження у трьох районних судах міста Києва: Голосіївському, Святошинському та Деснянському, пілотного проекту "Зручний суд", що передбачає вдосконалення інформаційно-організаційної роботи апарату судів, а сам проект реалізовуватиметься за підтримки Центру демократії та верховенства права.

Свого колегу Богдана Моніча члени РСУ рекомендували Кандидатом від РСУ до складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя.

Також Рада суддів України проголосувала  у новій Редакції питання щодо притягнення до відповідальності за неповагу до суду, бо стара редакція, на думку Голови Ради, є застарілою. Як зазначив член РСУ Віктор Маслов: "Європейський суд з прав людини зазначив, що суд, розглядаючи справи, які стосуються проявів неповаги до суду, перебирає на себе функції обвинувачення. Тож до розгляду таких справ має бути залучена прокуратура"- сказав Віктор Маслов.

Члени Ради проголосували за проведення турніру з міні-футболу серед працівників судових установ із розіграшу Кубку "Феміди", внесли зміни до персонального складу Комітетів Ради і затвердили реалізацію в судах Одещини пілотного проекту "Суд, громадяни, суспільства, держава: співпраця заради змін".

Окрім робочих питань, від імені членів Ради суддів України та на виконання Указу Президента України, Голова Ради виконав почесну й урочисту функцію - вручив судді апеляційного суду Миколаївської області у відставці Віктору Козаченко почесну відзнаку Президента про присвоєння почесного звання "Заслужений юрист України". Олег Ткачук побажав колезі здоров'я та життєвої енергії з тим, щоб своїми знаннями, досвідом і вмінням вершити правосуддя він щиро ділився з новопризначеними суддями.

Прес-служба РСУ