Рада Суддів
України

uaUA enEN

09.10.2019, 09:55

Судді Буковини обговорили “Принципи суддівської етики відповідно до міжнародних стандартів” Судді Буковини обговорили “Принципи суддівської етики відповідно до міжнародних стандартів”

На початку жовтня судді Буковини обговорили “Принципи суддівської етики відповідно до міжнародних стандартів та національного законодавства”. Семінар відбувся на базі Чернівецького регіонального відділення Національної школи суддів України. Мета цього заходу– сформувати вміння обирати варіант поведінки, який дозволить судді проявляти: незалежність, у тому числі протистояння сторонньому впливу; компетентність, як прагнення до професійного самовдосконалення; неупередженість, як тактовність, уникнення дискримінації і позапроцесуальних стосунків з учасниками процесу та іншими особами, а також розвинути навички взаємодіяти зі ЗМІ.

Під час семінару учасники обговорили європейські стандарти суддівської етики та застосування норм Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, дотримання принципу гласності й відкритості судового розгляду, а також організацію якісної внутрішньої та зовнішньої комунікації суду.

Членкиня Ради суддів України Вікторія Чебан розповіла присутнім про поточну роботу Ради суддів України щодо оновлення Кодексу суддівської етики та коментаря до нього. "На даний час, відбулося ряд регіональних обговорень концепції внесення змін до Кодексу суддівської етики, що були організовані Радою Суддів України за підтримки міжнародних експертів, та були присвячені визначенню найважливіших питань, які мають бути закріплені в оновленій версії Кодексу суддівської етики," – наголосила Вікторія Чебан. Вона також звернула увагу на те, що Кодекс суддівської етики ніколи не стане підзаконним актом, він є добровільним обов’язком, який взяли на себе судді.

Учасники заходу надали і свої пропозиції щодо доповнення статті 12 Кодексу суддівської етики. Зокрема, уточненням про те, що вказані у цій статті заборони не поширюються на роз’яснення судових процедур; на публічні заяви, зроблені під час виконання службових обов’язків судді; питання тлумачення діючого законодавства та пропозиції його змін, наукові коментарі.

Присутні також обговорили актуальні питання щодо відповідальності суддів за порушення норм суддівської етики, правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, етики спілкування учасників судового засідання, етики прямого та перехресного допиту свідків та потерпілих.

Пресслужба РСУ