Рада Суддів
України

uaUA enEN

17.07.2020, 12:43

​У Києві відбулося засідання Ради суддів України ​У Києві відбулося засідання Ради суддів України

17 липня 2020 року у Києві в режимі відеоконференцзв'язку відбулося засідання Ради суддів України, яке відкрив Голова РСУ Богдан Моніч.

Під час засідання, на якому Державну судову адміністрацію України представляла виконувачка обов'язків Голови ДСА України Людмила Гізатуліна, було розглянуто вісім питань порядку денного. Зокрема, про внесення змін до Положення про автоматизовану систему документообігу суду;про позицію Ради суддів України щодо складення судовими розпорядниками протоколів про адміністративні правопорушення за статтею 1853 Кодексу про адміністративні правопорушення; про погодження змін до додатку 4 Меморандуму "Положення про Прес-центр судової влади України"; про погодження проекту Інструкції про державне забезпечення особистої безпеки суддів та членів їх сімей, працівників суду; про особливості зарахування новопризначених суддів в штат відповідного суду; про результати перевірки організації діяльності Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області в межах звернення голови Дніпровського апеляційного суду Деркач Н.М. та рішення Вищої ради правосуддя від 26 березня 2020 року № 873/0/15-20; про заохочення та різне.

У "різному" членам Ради суддів України до обговорення було запропоноване питання щодо проєкту Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки, який було надіслано до Ради з Національного агентства з питань запобігання корупції від 06 липня 2020 року № 14-06/29664/20.

Заслухавши доповідача із зазначеного питання – секретаря Ради суддів України Олену Журавську, члени Ради суддів України висловили свою позицію щодо вказаного проєкту стратегії.

Зокрема, було зазначено, що чинним законодавством України не встановлено жодних норм, які наділяють Національне агентство з питань запобігання корупції повноваженнями, які б організовували чи регулювали засади функціонування судової влади.

Рада суддів України вважає, що чинним законодавством вже запроваджено ефективний механізм дисциплінарної відповідальності судді, перевірки законності походження майна судді та його близьких осіб, де судді, які не виконали обов’язок довести законність походження такого майна, звільняються з посади.

Також Рада суддів України зазначила, що відповідно до статті 127 Конституції України, доброчесність судді є однією з конституційних вимог при призначенні на посаду, а тому діючі судді відповідають даній конституційній вимозі. Неприпустимим є закріплення у Антикорупційній стратегії презумпції недоброчесності суддів або осіб, які вже входять до складу державних органів.

На переконання Ради суддів України, наявні законодавчі механізми сприяють подоланню корупції у судовій гілці влади і є достатніми, а ті, що пропонуються Проєктом, є такими, що суперечать нормам Конституції України, а тому є неприйнятними і посягають на незалежність судової гілки влади.

За підсумками обговорення було прийнято рішення: проєкт Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки вважати таким, що суперечить вимогам чинного законодавства, не відповідає завданням та повноваженням НАЗК, а також ставить під загрозу незалежність судової влади.

Водночас, РСУ підтримала попередню позицію Вищої ради правосуддя щодо проєкту Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки, затверджену рішенням 10 липня 2020 року № 2098/0/15-20.

Копію цього рішення буде надіслано Вищій раді правосуддя, Національному агентству з питань запобігання корупції та Кабінету Міністрів України.

Пресслужба РСУ