Рада Суддів
України

uaUA enEN

11.04.2019, 17:01

У Верховному Суді відбулась церемонія складення присяги новопризначеними суддями Вищого антикорупційного суду У Верховному Суді відбулась церемонія складення присяги новопризначеними суддями Вищого антикорупційного суду

Сьогодні, у Верховному Суді, Президент України Петро Порошенко взяв участь в урочистому заході щодо призначення на посади суддів Вищого антикорупційного суду та церемонії складення присяги новопризначеними суддями.

"Довгоочікувана для нашої країни подія. Визначний день для кожного із вас. Довгі три роки ми йшли до цього дня. Від голосування у Верховній Раді за зміни до Конституції щодо правосуддя і нового закону про судоустрій. Наголошую, що саме тоді Україна прийняла стратегічне рішення – створити антикорупційний суд. Це було складовою частиною закону «Про судоустрій», створити на прозорому конкурсі та залучити до його складу найкращих правників», - сказав Президент.

Глава держави наголосив: "Вищий антикорупційний суд має значно посилити усю судову систему України і стане справжньою опорою для нашої держави у надзвичайно важливій сфері – сфері боротьби із корупцією". Він нагадав, що до конкурсних процедур були залучені висококваліфіковані міжнародні експерти з багатьох країн – колишні судді та прокурори з Великої Британії, Канади, Данії, Литви, Македонії.

"І особисто для мене цей конкурс став справжнім проривом. Довгих сім місяців йшов цей добір. Декілька сотень кандидатів: суддів, науковців, адвокатів. Безпрецедентна і надзвичайна прозорість та публічність всіх і кожної окремо процедури, безпрецедентна відкритість. Кожен, хто мав бажання, мав можливість дивитися кожен етап у прямому ефірі", - сказав Президент та наголосив, що ця робота продемонструвала високі стандарти для України. "Та й у світі дуже важко знайти приклади такої скоординованої, прозорої і важливої роботи під час добору майбутніх суддів", - додав Петро Порошенко.

Відразу після завершення церемонії складання присяги, з новопризначеними суддями Вищого антикорупційного суду зустрівся Голова Ради суддів України Олег Ткачук.

"На вас покладено дуже великі надії. І надії не стільки суддівського та міжнародного середовища, скільки громадян України. Ви відтепер флагман в боротьбі з корупцією", - звернувся Олег Ткачук до суддів антикору.

Він також зазначив, що головна мета зовнішньої незалежності суду — це забезпечення авторитету судової влади, рівності всіх учасників правовідносин перед законом, неупереджений та безсторонній розгляд кримінальних проваджень та юридичних спорів.

Щодо внутрішньої незалежності – то саме суддя повинен особисто усвідомлювати, що саме він є гарантом справедливості, верховенства права, дотримання законних прав та інтересів усіх учасників процесу та здійснення правосуддя. "Саме від вашого внутрішнього переконання, готовності протистояти тиску, наявності певної відваги залежить здійснення правосуддя у новоствореному суді. Тому, створіть його таким, щоб не тільки ви особисто, а в першу чергу громадяни України гордилися найвищою антикорупційною інституцією держави", - наголосив Олег Ткачук.

Голова Ради суддів України також висловив сподівання, що судді Вищого антикорупційного суд, попри розгляд справ, активно долучаться до розвитку і зміцнення впливу суддівського самоврядування на забезпечення суддівської незалежності.

Він зазначив, що суддями Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати ВАС стали активні члени Ради суддів України Віктор Маслов та Валерія Чорна.

"Як на мене, суддівське самоврядування є основним принципом організації управління судовою владою та гарантією незалежності суддів. Судді повинні усвідомити свою особисту відповідальність не лише за рішення, але й за те, як працює судова влада загалом. Це дуже важливий аспект роботи, адже від того, чи незалежний суддя, чи має він процесуальну недоторканість, залежить те, чи може він справедливо та неупереджено вирішити ту чи іншу справу. Для суспільства та для кожної окремої людини дуже важливо, щоб саме так і відбувалося і в Антикорупційній інституції", - підсумував Олег Ткачук.

Голова Ради суддів України також побажав новопризначеним суддям Вищого антикорупційного суду не пасувати перед труднощами і усвідомлювати свою особисту відповідальність за очищення суспільства від корупції в усіх його сферах і судовій владі, зокрема.

Прес-служба РСУ