Council of judges
of Ukraine

enEN uaUA

22.07.2024, 10:33

34 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня 34 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Київ

Підозра у шпигунстві. Ван Ібо та Янь Цзяньчен ― громадяни Китаю, яких підозрюють у шпигунстві. Судовий процес закрили.

  • Засідання призначено на 22 липня о 15:00 у Києво-Святошинському районному суді Київської області.

Харківщина

Злив секретних даних. Михайло Флюк — мешканець Харкова, Діна Шаоцзе — громадянин Китаю, керівник громадської організації “Український центр управління освітою та науковими технологіями”. За версією слідства, вони передавали секретну інформацію Росії. Флюку інкримінують держзраду, а Шаоцзе — шпигунство.

  • Засідання призначено на 25 липня о 12:00 у Дзержинському міському суді Харкова.

Начальниця під час окупації. Олена Асєєва — колишня інженерка з охорони праці служби охорони праці та цивільного захисту АТ “Харківгаз”. Слідство встановило, що під час окупації Харківщини вона виконувала обов’язки начальниці окупаційного комунального підприємства “Ізюмгаз”. Її обвинувачують у пособництві державі-агресору.

  • Засідання призначено на 22 липня об 11:00 у Київському районному суді Харкова.

Від бурильника до оперуповноваженого. Віталій Ткаченко з Ізюму Харківської області працював помічником бурильника в “Укргазбуд”. Яка каже слідство, під час окупації він добровільно працював у незаконних правоохоронних органах — виконував обов’язки старшого оперуповноваженого відділу економічної безпеки Ізюмського “відділу поліції”. Його обвинувачують у колабораціонізмі.

  • Засідання призначене на 25 липня о 12:00 у Київському районному суді Харкова.

Фермерка. Наталія Проценко — власниця сільгосппідприємства, депутатка Шевченківської селищної ради, обрана від ОПЗЖ. Як встановило слідство, під час окупації громади у 2022 році вона надала своє підприємство росіянам для розміщення та ремонту техніки. Крім цього, організувала продаж збіжжя до Росії. Жінці інкримінують пособництво країні-агресору.

  • Засідання призначено на 24 липня о 10:40 в Орджонікідзевському районному суді Харкова.

Очільник ОТГ. Дмитро Чигринов — мешканець Вовчанська.Слідство встановило, що під час окупації він допомагав росіянам грабувати місцевих. За це він отримав винагороду. Брав участь у піднятті російського прапора у Вовчанську після референдуму. Він організував збір підписів серед жителів Вовчанської ОТГ щодо легалізації себе як “очільника Вовчанського району” в обмін на їжу. Йому інкримінують порушення законів і звичаїв війни.

  • Засідання призначено на 25 липня о 10:15 в Чугуївському районному суді.

Донеччина

З ʼʼДНРʼʼ у полон. Юрій Борисов — мешканець Донеччини. З 2014 року він служив у підрозділах “ДНР” на посадах комірника, водія тягача гармати, завідувача складу. У травні 2023 року у складі підрозділу прибув на штурмові позиції у Донецькій області, але того ж дня здався в полон. Борисов уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. Проте суд її відхилив. Йому інкримінують участь у терористичній організації та держзраду.

  • Засідання призначене на 23 липня о 14:00 у Красноармійському міськрайонному суді Донецької області.

Працівниця залізниці. Тетяна Лисянська — мешканка міста Нью-Йорк Донецької області, яка працювала на залізничній станції Краматорська. Як каже слідство, через прихильність до “ДНР” жінка передавала ворогу голосовими повідомленнями через Telegram інформацію про переміщення ЗСУ. Її взяли під варту. Лисянську звинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення ЗСУ.

  • Засідання призначене на 25 липня о 10:00 у Дзержинському міському суді Донецької області.

Дніпропетровщина

Допомога вітчиму з “ДНР”. Олексій Лукін ― мешканець Краматорська. Як каже слідство, у березні 2022 року він повідомив своєму вітчиму, який воює у підрозділі “ДНР”, про розташування блокпоста ЗСУ. Вітчима у 2015 році засудили за участь у бойових діях на боці “ДНР”, але тоді його обміняли. Сам Лукін провину не визнав і заявив, що після затримання його катували, а вітчима він не бачив з 2009 року. Водночас у його переписці є згадки про розташування українських військових. Суд першої інстанції засудив його до 10 років позбавлення волі. Проте захист оскаржив вирок і Касаційний суд скерував справу на повторний розгляд. Лукіну інкримінують сприяння діяльності терористичної організації.

  • Засідання призначене на 23 липня о 14:30 в Індустріальному районному суді Дніпра.

Повторне слухання справи про злив позицій ЗСУ. Олег Жигулін ― мешканець Краматорська, який у березні 2023 року повідомив адміну Telegram-каналу “Краматорск.Обстановка” про розташування ЗСУ в місцевій школі. Невдовзі позицію обстріляли росіяни. Слідство інкримінувало чоловіку несанкціоноване поширення інформації про сили оборони України з тяжкими наслідками. Проте апеляційний суд скасував вирок як необґрунтований і відправив справу на повторне слухання. Її слухають закрито.

  • Засідання призначене на 25 липня о 14:30 в Індустріальному районному суді Дніпра.

Львівщина

Соратниця Медведчука. Інна Іваночко — очільниця Львівської облорганізації ОПЗЖ та громадського руху Медведчука “Український вибір — право народу” у регіоні. Іваночко обвинувачують в антиукраїнській діяльності та просуванні ідеї федералізації України. Прокуратура встановила, що вона організовувала конференції, семінари та вуличні акції з вимогами надати особливий економічний і культурний статус Галичині, від’єднати її і дати автономію. В інтерв’ю російським медіа жінка як “політична експертка” поширювала вигадки пропаганди про русофобію, фашизм, нацизм та бази НАТО в Україні. Її обвинувачують у держзраді.

  • Засідання призначене на 23 липня об 11:00 у Галицькому районному суді Львова.

Миколаївщина

Коригування по Чорноморській косі. Олександр Помикалов, В’ячеслав Амбросов, Дмитро Земляков, Ірина Землякова — мешканці Миколаївщини. За даними слідства, вони інформували представників Росії про розташування ЗСУ на Чорноморській косі. Справа порушена за статтею про держзраду та поширення інформації про переміщення ЗСУ.

  • Засідання призначене на 24 липня о 13:00 у Заводському районному суді Миколаєва.

Одещина

Листівки з пропагандою. Олександр Приймак — мешканець Одеси. У квітні 2023 року його затримала поліція під час комендантської години. Чоловік вночі розклеював листівки про те, що Зеленський — “жидофашист”, з образами ЗСУ та славінням Ісуса Христа. Крім цього, подібне чоловік постив і в Instagram. Його звинувачують у виправдовуванні збройної агресії РФ.

  • Судове засідання призначене на 25 липня об 11:00 у Київському районному суді Одеси.

Працівник херсонської колонії. Дмитро Пащенко — мешканець Снігурівського району Миколаївщини. Під час окупації Херсона, каже слідство, він працював у колонії, яку росіяни підпорядкували собі. Захисник натомість доводить, що підсудного примусили. Пащенку інкримінують держзраду.

  • Судове засідання призначене на 22 липня о 13:00 у Малиновському районному суді Одеси.

Колонія окупантів. В’ячеслав Пащенко був водієм “АТБ” у Херсоні. Під час окупації міста, каже слідство, впродовж червня й липня 2022 року працював на росіян — став молодшим інспектором відділу охорони Північної виправної колонії № 90, яку окупанти захопили. Він охороняв в’язнів і затриманих. Пащенку інкримінують колабораціонізм.

  • Засідання призначене на 25 липня о 16:00 у Малиновському районному суді Одеси.

Посада при окупантах в Одесі. Андрій Кулик — мешканець Одеси. За даними слідства, чоловік зняв об’єкти військового призначення на території міста і шукав контакти ФСБ, щоб передати інформацію. Його знайомий повідомив, що може “звести” його з потрібними людьми, але він має засвідчити готовність до конфіденційного співробітництва. Кулик погодився і просив, аби в обмін на це його призначили керівником департаменту ЖКГ в окупаційній адміністрації після захоплення міста. Чоловіка затримали за підозрою у державній зраді.

  • Засідання призначене на 22 липня о 14:00 у Суворовському районному суді Одеси.

Про інші засідання у справах про воєнні злочини читайте на сайті МІПЛ

РОЗКЛАДИ СУДОВИХ ЗАСІДАНЬУ СПРАВАХ ВІЙНИ З 22 - 26 липня

Київ і Київська область
Усі області

Нагадування: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.