26.05.2026, 17:53
В Києві, за участі першої леді України Олени Зеленської відбулося засідання Національної ради безбар’єрності, у якому також взяла участь Прем'єр — міністерка України Юлія Свириденко, віцепрем'єр-міністерка з гуманітарної політики України, Міністерка культури України Тетяна Бережна, представники й представниці центральних органів виконавчої влади, обласних військових адміністрацій, міжнародних партнерів та експертного середовища. Цим заходом Рада відкрила щорічний Національний тиждень безбар'єрності, який проходитиме в Україні з 25 по 31 травня 2026 року.
Від Ради суддів України участь у засіданні взяла секретар Ради суддів України, суддя господарського суду Київської області Тетяна Гребенюк.
Коментуючи засідання, пані Тетяна підкреслила, що судді усвідомлюють важливість цієї розмови - про рівність можливостей, людську гідність повагу і доступність. І Рада суддів України завжди доклала зусиль у становлення і розвиток безбар'єрного суспільства.
"Зрозуміло, що значна частина наших ініціатив лежить у площині здійснення правосуддя. Останні наші напрацювання – це методичні рекомендації для забезпечення безбар’єрності, інклюзивності та належної правової допомоги ветеранам/ветеранкам під час здійснення правосуддя. Вони стали результатом спільної роботи суддів та представників Міністерства у справах ветеранів і були схвалені на засіданні Ради суддів України, що відбулося 22 травня", - прокоментувала Тетяна Гребенюк.
Щодо самого засідання, то його учасники приділили увагу не лише підбиттю підсумків реалізації політики безбар’єрності в першому кварталі 2026 року, а й розвитку системних рішень у сфері безбар’єрного мовлення та навчання. Зокрема, коректній комунікації була присвячена лекція письменниці й засновниці ГО "Видимі" Олени Пшеничної. Візуальне відображення безбар’єрного мовлення презентував мистецький проєкт "Безбар’єрність – це коли можеш за словами бачити людину", створений спільно з ЮНІСЕФ, ГО "Безбар’єрність", Міністерством культури України та радницею – уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності Тетяною Ломакіною в межах ініціативи Олени Зеленської "Без бар’єрів".
Проєкт через мистецтво та публічний простір привертає увагу до важливості безбар’єрної мови та демонструє необхідність бачити передусім людину, а не її діагноз, статус чи життєві обставини.
"Серія цих виставок розгортатиметься одразу по всій країні через мережу амбасадорів безбар'єрності. І це важливо: не одна подія у столиці, а сталий діалог у громадах. Саме так змінюється культура – не зверху вниз, а всюди водночас", – зазначила перша леді Олена Зеленська.
Пресслужба РСУ