01.05.2025
Рішення РСУ № 23 від 01.05.2025 Щодо перенесення дати продовження ХХ чергового з'їзду суддів України після перерви
РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
01 травня 2025 року м. Київ
Відповідно до рішення Ради суддів України від 21 червня 2024 року № 16Радою суддів України вирішено скликати ХХ черговий з’їзд суддів України, визначено дату проведення XХ чергового з’їзду суддів України – 18 вересня 2024 року (резервний день 19 вересня 2024 року) та включено до Попереднього переліку питань, що будуть виноситися на обговорення ХХ чергового з’їзду суддів України, зокрема, питання про обрання двох членів Вищої ради правосуддя".
Відповідно до пункту 1 рішення Ради суддів України від 18 березня 2025 року датою продовження ХХ чергового з’їзду суддів України після перерви визначено - 27-29 травня 2025 року.Місце проведення ХХ чергового з’їзду суддів України після перерви вирішено визначити додатково.
Крім того, на виконання пункту 3 рішення Ради суддів України від 18 березня 2025 року Рада суддів України повідомила секретаріат Вищої ради правосуддя про необхідність оприлюднення на її офіційному веб-сайті оголошення про дату і місце проведення з’їзду та інформації про початок прийому документів для участі у новому конкурсі на посади двох членів Вищої ради правосуддя у порядку, передбаченому Законом України "Про Вищу раду правосуддя".
Відповідно до статей 8, 9, 10 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» секретаріатом Вищої ради правосуддя 19 березня 2025 року було оприлюднено на офіційному веб-сайті оголошення про початок прийому документів для участі у новому конкурсі на 2 посади членів Вищої ради правосуддя від з'їзду суддів України.
Строк подання документів кандидатами завершився 28 квітня 2025 року.
Відповідно до частини шостої статті 9 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Секретаріат Вищої ради правосуддя листом від 29 квітня 2025 року № 8695/0/9-25 надіслав Раді суддів України перелік кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя для обрання ХХ черговим з'їздом суддів України.
Також, відповідно до частини восьмої статті 9 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» секретаріатом Вищої ради правосуддя надіслано копії поданих кандидатами на посади членів Вищої ради правосуддя документів до Етичної ради для встановлення відповідності кандидатів критеріям професійної етики та доброчесності.
У зв'язку з цим пропонується дату продовження XX чергового з’їзду суддів України після перерви визначити додатково після отримання висновків Етичної ради щодо відповідності кожного кандидата критеріям професійної етики та доброчесності, списку кандидатів, рекомендованих для обрання на посаду члена Вищої ради правосуддя
Заслухавши та обговоривши інформацію Голови Ради суддів України Моніча Б.С. про перенесення дати продовження ХХ чергового з'їзду суддів України після перерви, відповідно до статей 126-134 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Закону України "Про Вищу раду правосуддя", Закону України "Про Конституційний Суд України" Положення про Раду суддів України, затвердженого Х позачерговим з’їздом суддів України 16.09.2010 (із подальшими змінами), Рада суддів України
в и р і ш и л а:
1. Інформацію Голови Ради суддів України Моніча Б.С. про перенесення дати продовження XX чергового з’їзду суддів України після перерви, узяти до відома.
2. Відкласти продовження XX чергового з’їзду суддів України після перерви у визначені рішенням Ради суддів України від 18 березня 2025 року № 13 дати.
3. Дату продовження XX чергового з’їзду суддів України після перерви визначити додатково після отримання висновків Етичної ради щодо відповідності кожного кандидата критеріям професійної етики та доброчесності, списку кандидатів, рекомендованих для обрання на посаду члена Вищої ради правосуддя, а також, після отримання від Дорадчої групи експертів списку оцінених кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України та рішень щодо оцінки відповідності кожного кандидата за критерієм визнаного рівня компетентності у сфері права.
4. Копію цього рішення надіслати Етичної ради та Дорадчої групи експертів, а також у всі суди України, Державну судову адміністрацію України та її територіальні управління до відома та врахування в роботі.
Голова Ради суддів України | Б.С. Моніч |
01.05.2025
Рішення РСУ № 22 від 01.05.2025 Щодо схвалення Модельної програми проходження студентами практики
РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
01 травня 2025 року м. Київ
З метою втілення національних стандартів юридичної освіти й урахуванням принципів автономії університету та академічної свободи у формуванні навчальних програм представники провідних правничих шкіл ініціювали процес формування Модельної програми проходження студентами практики з певного апробацією її змісту до сфери діяльності, а саме: у системі юстиції, прокуратури, адвокатури і у судах.
Рішенням № 34 від 17.08.2023 року "Щодо проєкту Модельної програми проходження студентами практики в судах" Рада суддів України схвалила проєкт Модельної програми проходження студентами практики в судах та рекомендувала його для застосування під час проходження практики студентами в судах. Також, з метою вдосконалення змісту проєкту Модельної програми проходження студентами практики в судах, для надання коментарів, зауважень чи доповнень, було доручено ДСА України надіслати проєкт до Міністерства освіти України та до ЗВО, з якими укладені договори про співпрацю, та до судів. Узагальнені пропозиції надати Раді суддів України.
Підкомісія за спеціальністю «Право» Науково-методичної ради МОН України розглянула пропозиції та зауваження, надані Радою суддів України, і на своєму засіданні 27 червня 2024 року рекомендувала доопрацьований проєкт Модельної програми проходження практики здобувачами вищої освіти в судах для використання за освітньою програмою за спеціальністю «Право».
03 лютого 2025 року до Ради суддів України надійшов лист Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2025 року № 1/2119-25, яким Міністерство освіти і науки України надіслало доопрацьований проєкт Модельної програми проходження практики здобувачами вищої юридичної освіти в судах для розгляду Радою суддів України щодо спільної рекомендації Модельної програми Радою суддів України та Міністерством освіти і науки України для її використання закладами вищої освіти та судами для організації та належного забезпечення практичної підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Право».
Так, однією із форм організації освітнього процесу у здобувачів вищої освіти є практична підготовка, що здійснюється шляхом проходження практики, крім іншого, в судах як базах практики. Її метою є ознайомлення здобувачів вищої освіти з місцем і роллю суду в системі органів державної влади; організаційним забезпеченням роботи суду та діяльністю судді зі здійснення правосуддя, відповідно до визначених законом процедур; набуття первинних практичних умінь і навичок помічника судді та судді; формування розуміння етичних стандартів поведінки помічника судді та судді, а також форм підзвітності судді суспільству.
Організаційно-правовою підставою проходження здобувачами вищої освіти практики у суді є договори між ЗВО та Державною судовою адміністрацією України або судом .
Вiдповiдальнiсть за органiзацiю та проведення практики покладається на керiвника практики вiд закладу вищої освiти i керiвника практики вiд бази практики.
Практика є важливою складовою освітніх програм першого (бакалаврського) рівня вищої освіти / другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 081 "Право", оскільки спрямована на формування первинних навичок та вмінь застосування права. Відповідно до підпункту 26 пункту 4 Типового положення про територіальне управління Державної судової адміністрації України, затвердженого рішенням Вищої Ради правосуддя від 13 квітня 2023 року № 358/0/15-23, територіальні управління забезпечуютьпроходження здобувачами вищої юридичної освіти навчальної практики в судах відповідно до укладених ДСА України договорів.
Виходячи з вищенаведеного, РСУ зазначає, що використання Модельної програми проходження практики в судах закладами вищої освіти і судами під час організації і проведення практики в судах України здобувачами вищої освіти буде сприяти підвищенню рівня і переліку компетентностей, що можуть бути отримані майбутніми правниками та призведе до більш повного програмного наповнення практики, та уніфікації підходів до оцінювання результатів та підведення підсумків практики в судових установах держави.
Заслухавши та обговоривши інформацію члена Ради суддів України Кальника В.В. щодо проєкту Модельної програми проходження практики в судах здобувачами вищої освіти, відповідно до статті 133 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та Положення про Раду суддів України, затвердженого X позачерговим з’їздом суддів України 16.09.2010 (з подальшими змінами), Рада суддів України
виріши л а:
1. Інформацію члена Ради суддів України Кальника В.В. щодо проєкту Модельної програми проходження практики в судах здобувачами вищої освіти взяти до відома.
2. Схвалити проєкт Модельної програми проходження практики в судах здобувачами вищої освіти та рекомендувати її для використання закладами вищої освіти та судами з метою організації та належного забезпечення практичної підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Право», що додається.
3. Доручити ДСА України надіслати проєкт Модельної програми проходження практики в судах здобувачами вищої освіти до Територіальних управлінь ДСА України, ЗВО, з якими укладені договори про співпрацю та судів з метою її використання закладами вищої освіти та судами для організації та належного забезпечення практичної підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Право».
Голова Ради суддів України | Моніч Б. С. |
01.05.2025
Рішення РСУ № 21 від 01.05.2025 Щодо деяких питань наявності чи відсутності конфлікту інтересів та способи його врегулювання
РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
01 травня 2025 року м. Київ
Заслухавши та обговоривши інформацію голови Комітету Ради суддів України з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів Краснова Є.В. стосовно роз'яснення деяких питань щодо наявності або відсутності конфлікту інтересів та способів його врегулювання, розглянувши звернення Голови Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Смоковича М.І., відповідно до статті 133 «Про судоустрій і статус суддів», статей 1, 28, 35-1 Закону України «Про запобігання корупції», Порядку здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо конфлікту інтересів в діяльності суддів та інших представників судової системи та його врегулювання, затвердженого рішенням Ради суддів України від 04.02.2016 № 2 (зі змінами), Положення про Раду суддів України, затвердженого Х позачерговим з’їздом суддів України 16.09.2010 (із подальшими змінами), Рада суддів України
в и р і ш и л а:
1. Роз’яснити, що участь судді у складі різноманітних робочих груп (комісій), як дорадчих, консультативних органів Президента України, Верховної Ради України, інших суб'єктів, наділених повноваженнями законотворчої ініціативи (наприклад: Конституційної комісії при Президентові України, Робочої групи при Президентові України з реформування процесуального законодавства, тощо) з метою вдосконалення конституційного регулювання суспільних відносин в Україні, зокрема процесуального, не створює конфлікту інтересів під час розгляду суддею справ за участю того чи іншого державного органу, при якому функціонує/функціонував відповідний дорадчий орган.
2. Роз’яснити, що під час розгляду суддею апеляційної/касаційної інстанції справ у спорах за позовними заявами, апеляційними/касаційними скаргами суддів/суддів у відставці, які працюють/працювали в одному суді з близькою особою судді апеляційного/касаційного суду (у розумінні частини першої статті 1 Закону України "Про запобігання корупції"), необхідно виходити з приватного інтересу, брати до уваги весь спектр відносин (особисті, дружні, позасудові тощо), які склались між ними.
За умови відсутності приватного інтересу конфлікт інтересів відсутній. У протилежному випадку конфлікт інтересів усувається в процесуальний спосіб.
Отже, суддя має керуватись пунктом 1 рішення Ради суддів України від 04.11.2016 №75, яким роз’яснено, що при виникненні конфлікту інтересів під час судових проваджень у кримінальних, цивільних, адміністративних, господарських справах або під час розгляду матеріалів про адміністративні правопорушення способами врегулювання конфлікту інтересів є: розкриття суддею інформації про конфлікт інтересів, відвід і самовідвід. У випадку, коли за наслідками розкриття інформації відвід не заявлено - конфлікт інтересів вважається врегульованим.
Голова
Ради суддів України Б.С. Моніч
Дивитися Завантажити01.05.2025
Рішення РСУ № 20 від 01.05.2025 Щодо делегатів від РСУ до складу вищого корпусу державної служби категорії А
РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
01 травня 2025 року м. Київ
Відповідно до частини першої статті 29 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» при Вищій раді правосуддя діє Комісія з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, суб’єктами формування якої разом із Вищою радою правосуддя є Вища кваліфікаційна комісія суддів України, Рада суддів України та Верховний Суд.
Так, відповідно до пункту третього частини другої статті 29 вказаного Закону до складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, зокрема, входять два члени Ради суддів України.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 15 квітня 2021 року № 853/0/15-21 підтримано пропозицію Ради суддів України (рішення Ради суддів України від 09.04.2021 № 6) про делегування до складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя членів Ради суддів України Гребенюк Т.Д. та Масенка Д.Є.
Відповідно до пункту 6 Розділу ІІ Положення про Комісію з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 18 травня 2017 року № 1172/0/15-17, передбачено, зокрема, що строк повноважень члена Комісії становить чотири роки, якщо його повноваження не будуть припинені достроково.
Крім того, Члени Комісії, зазначені у пунктах 3, 4 частини другої статті 29 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» не можуть призначатися більше ніж на два строки поспіль.
Строк повноважень членів Комісії Гребенюк Т.Д. та Масенка Д.Є. закінчився 15 квітня 2025 року.
Заслухавши та обговоривши інформацію заступника Голови Ради суддів України Марченко О.В. щодо визначення кандидатів від Ради суддів України до складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, що діє при Вищій раді правосуддя, відповідно до частини першої статті 29 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» статей 126, 133 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та Положення про Раду суддів України, затвердженого рішенням Х позачергового з'їзду суддів України 16 вересня 2010 року (зі змінами), Рада суддів України
в и р і ш и л а:
Делегувати від Ради суддів України до складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя заступника Голови Ради суддів України, суддю господарського суду міста Києва Марченко Оксану Володимирівну та члена Ради суддів України, суддю Новокадацького районного суду міста Дніпра Мовчана Дмитра Валентиновича.
Голова
Ради суддів України Б.С. Моніч
Дивитися Завантажити01.05.2025
Рішення РСУ № 19 від 01.05.2025 Щодо формування списку кандидатів до Експертної ради
РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
01 травня 2025 року м. Київ
Заслухавши та обговоривши інформацію заступника Голови Ради суддів України Марченко О.В. про формування списку кандидатів до складу Експертної ради за квотою Ради суддів України, відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких інших законодавчих актів України щодо правових засад утворення та функціонування Спеціалізованого окружного адміністративного суду та Спеціалізованого апеляційного адміністративного суду" від 26 лютого 2025 року №4264-IX, частини восьмої статті 133, пунктів 66-68 Розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та Положення про Раду суддів України, затвердженого X позачерговим з'їздом суддів України 16 вересня 2010 року (з подальшими змінами), Рада суддів України
в и р і ш и л а:
Надіслати до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України список кандидатів до складу Експертної ради за квотою Ради суддів України, що додається.
Голова Ради суддів України | Моніч Б. С. |
Додаток
до рішення Ради суддів України
від 01 травня 2025 року № 19
Список кандидатів до складу Експертної ради
за квотою Ради суддів України
№ | ПІБ | Посада |
1. | Ганечко Олена Миколаївна | суддя Шостого апеляційного адміністративного суду |
2. | Головенко Олег Дмитрович | суддя Київського окружного адміністративного суду |
3. | Єзеров Альберт Анатолійович | суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду |
4. | Кальник Віталій Валерійович | суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду |
5. | Кобилянський Костянтин Миколайович | суддя Окружного адміністративного суду міста Києва |
6. | Кравцов Сергій Олександрович | доцент кафедри цивільного судочинства, арбітражу та міжнародного приватного права НЮАУ імені Ярослава Мудрого |
7. | Синельников Євген Володимирович | суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду |
8. | Чорна Валерія Вікторівна | суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду |
9. | Чумаченко Тетяна Анатоліївна | суддя Верховного Суду у відставці |
02.04.2025
Рішення РСУ №18 від 01 квітня 2025 року про надання консультацій щодо проекту змін до Положення про ДСАУ
РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
01 квітня 2025 року м. Київ
Заслухавши та обговоривши інформацію Голови Ради суддів України Моніча Б.С. про надання консультацій щодо проекту змін до Положення про Державну судову адміністрацію України, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 січня 2019 року № 141/0/15-19, відповідно до статей 126 – 134 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Закону України "Про Вищу раду правосуддя" та Положення про Раду суддів України, затвердженого рішенням Х позачергового з'їзду суддів України 16 вересня 2010 року (з подальшими змінами), Рада суддів України
в и р і ш и л а:
1. Інформацію Голови Ради суддів України Моніча Б.С. про надання консультацій щодо проекту змін до Положення про Державну судову адміністрацію України, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 січня 2019 року № 141/0/15-19 взяти до відома.
2. Затвердити консультативний висновок Ради суддів України щодо проекту змін до Положення про Державну судову адміністрацію України, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 січня 2019 року № 141/0/15-19, що додається.
3. Направити до Вищої ради правосуддя консультативний висновок Ради суддів України щодо проекту змін до Положення про Державну судову адміністрацію України.
Голова Ради суддів України | Моніч Б. С. |
Додаток
до рішення Ради суддів України
01 квітня 2025 № 18
Затверджено
рішення Ради суддів України
від 01 квітня 2025 № 18
КОНСУЛЬТАТИВНИЙ ВИСНОВОК
щодо проекту змін до Положення про Державну судову адміністрацію України, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя
від 17 січня 2019 року № 141/0/15-19
Відповідно до пункту 13 частини 1 статті 3 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" Вища рада правосуддя затверджує Положення про Державну судову адміністрацію України та типове положення про її територіальні управління.
Частиною 6 статті 151 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" встановлено, що Положення про Державну судову адміністрацію України та типове положення про її територіальне управління затверджуються Вищою радою правосуддя після консультацій з Радою суддів України.
Згідно з підпунктом 8 пункту 6 Положення про Раду суддів України Рада суддів України для вирішення питань внутрішньої діяльності судів, а також інших питань, віднесених Законом до її компетенції здійснює консультації з Вищою радою правосуддя щодо Положення про Державну судову адміністрацію України та типового положення про її територіальне управління.
12 березня 2025 року Вища рада правосуддя звернулась до Ради суддів України з проханням висловити позицію Ради суддів України, а також надати пропозиції та/або зауваження (в разі наявності) щодо проекту змін до Положення про Державну судову адміністрацію України, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 січня 2019 № 141/0/15-19.
Проектом пропонується підпункт 21 пункту 9 Положення про Державну судову адміністрацію України, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 січня 2019 № 141/0/15-19, виключити.
Рада суддів України підтримує запропоновані зміни та вважає, що внесення цих змін необхідне з метою приведення Положення про Державну судову адміністрацію України у відповідність із положеннями Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
Дивитися Завантажити02.04.2025
Рішення РСУ №17 від 01 квітня 2025 року про членів РСУ до складу Кваліфікаційної та Дисциплінарної комісії приватних виконавців
РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
01 квітня 2025 року м. Київ
Заслухавши та обговоривши інформацію Голови Ради суддів України Моніча Б.С. про призначення представників Ради суддів України до складу Кваліфікаційної та Дисциплінарної комісій приватних виконавців, відповідно до статей 19, 39 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», статті 126, частини восьмої статті 133 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Положення про Раду суддів України, затвердженого Х позачерговим з'їздом суддів України 16 вересня 2010 року (зі змінами), Рада суддів України
в и р і ш и л а:
1. Інформацію Голови Ради суддів України Моніча Б.С. про призначення представників Ради суддів України до складу Кваліфікаційної та Дисциплінарної комісій приватних виконавців взяти до відома.
2. Призначити Грубника Олексія Миколайовича (члена Ради суддів України, суддю Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області) членом Кваліфікаційної комісії приватних виконавців строком на 2 роки.
3. Призначити Чорну Валерію Вікторівну (члена Ради суддів України, суддю Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду) членом Дисциплінарної комісії приватних виконавців строком на 2 роки.
4. Про прийняте рішення проінформувати відповідних суб'єктів.
Голова
Ради суддів України Б.С. Моніч
Дивитися Завантажити02.04.2025
Рішення РСУ №16 від 01 квітня 2025 року про затвердження Положення про проведення добору на посаду члена Експертної ради
РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
01 квітня 2025 року м. Київ
Заслухавши та обговоривши інформацію Голови Ради суддів України Моніча Б.С. про затвердження Положення про проведення добору на посаду члена Експертної ради для формування списку кандидатів до складу Експертної ради за квотою Ради суддів України, відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких інших законодавчих актів України щодо правових засад утворення та функціонування Спеціалізованого окружного адміністративного суду та Спеціалізованого апеляційного адміністративного суду" від 26 лютого 2025 року №4264-IX, частини восьмої статті 133, пунктів 66-68 Розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та Положення про Раду суддів України, затвердженого X позачерговим з'їздом суддів України 16 вересня 2010 року (з подальшими змінами), Рада суддів України
в и р і ш и л а:
1. Затвердити Положення про проведення добору на посаду члена Експертної ради для формування списку кандидатів до складу Експертної ради за квотою Ради суддів України, що додається.
2. Оголосити про початок проведення добору на посаду члена Експертної ради для формування списку кандидатів до складу Експертної ради за квотою Ради суддів України та встановити строк для подання кандидатами документів для участі в доборі з 03 квітня 2025 року по 21 квітня 2025 року включно.
3. Оголошення про початок проведення добору на посаду члена Експертної ради для формування списку кандидатів до складу Експертної ради за квотою Ради суддів України, розмістити на вебсайті Ради суддів України.
Голова Ради суддів України | Моніч Б. С. |
Додаток
до рішення Ради суддів України
від 01 квітня 2025 № 16
Затверджено
рішення Ради суддів України
від 01 квітня 2025 № 16
ПОЛОЖЕННЯ
про проведення добору на посаду члена Експертної ради
для формування списку кандидатів до складу Експертної ради
за квотою Ради суддів України
1. Це Положення розроблено відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких інших законодавчих актів України щодо правових засад утворення та функціонування Спеціалізованого окружного адміністративного суду та Спеціалізованого апеляційного адміністративного суду" від 26 лютого 2025 року №4264-IX (далі - Закон № 4264) і визначає умови та строки здійснення добору на посаду члена Експертної ради, утвореної для сприяння Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у встановленні відповідності кандидатів на посади суддів Спеціалізованого окружного адміністративного суду та Спеціалізованого апеляційного адміністративного суду критеріям доброчесності та професійної компетентності для цілей кваліфікаційного оцінювання, з метою формування списку кандидатів до складу Експертної ради за квотою Ради суддів України.
2. Рада суддів України проводить добір на посаду члена Експертної ради для формування списку кандидатів до складу Експертної ради за квотою Ради суддів України (далі – добір) на основі принципів верховенства права, публічності та політичної нейтральності, з дотриманням вимог Конституції України та законодавства України.
3. Рішення про оголошення добору приймається на засіданні Ради суддів України та не пізніше наступного дня оприлюднюється на офіційному вебсайті Ради суддів України.
У рішенні Ради суддів України встановлюється строк для подання кандидатом документів для участі у доборі.
4. Приймання документів завершується в день, визначений як кінцевий термін їх подання. Своєчасно поданими вважаються документи, які подані до Ради суддів України нарочно (вул. Липська, 18/5, м. Київ) чи проскановані та направлені у форматі pdf. на e-mail: davidenko@court.gov.ua до 17 год. 00 хв. відповідної дати.
Документи, що подані до Ради суддів України після зазначеного строку, не розглядаються.
5. Добір проводиться на засіданні Ради суддів України.
6. Кандидат на посаду члена Експертної ради (далі – кандидат) повинен відповідати вимогам, визначеним Законом, а саме:
членом Експертної ради може бути громадянин України або іноземець, який:
1) на день призначення досяг тридцяти п’яти років;
2) має вищу юридичну освіту ступеня магістра, здобуту в Україні, та/або вищу юридичну освіту відповідного ступеня, здобуту за кордоном;
3) має стаж професійної діяльності у сфері права щонайменше п’ять років;
4) має високі моральні якості та бездоганну ділову репутацію;
5) є правником із визнаним рівнем компетентності;
6) відповідає критерію політичної нейтральності.
Не можуть бути кандидатами особи, які не відповідають зазначеним вимогам.
7. Для участі у доборі кандидат повинен подати до Ради суддів України такі документи:
1) заяву кандидата про намір взяти участь у доборі на посаду члена Експертної ради за квотою Ради суддів України;
2) біографічну довідку;
3) мотиваційний лист, у якому викладаються мотиви бути призначеним на посаду члена Експертної ради за квотою Ради суддів України;
4) копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство (паспорт);
5) документи, які підтверджують стаж професійної діяльності у сфері права щонайменше п’ять років (копію трудової книжки, послужного списку (за наявності));
6) копію диплома про вищу юридичну освіту (з додатками), здобуту в Україні, та/або копії документів про вищу юридичну освіту, здобуту за кордоном, разом із копіями документів, що підтверджують їх визнання в Україні, а також копії документів про науковий ступінь, вчене звання (за наявності);
7) письмову згоду на обробку персональних даних та оприлюднення копій документів;
8) документи на підтвердження бездоганної ділової репутації, високих професійних якостей, суспільного авторитету (за наявності).
8. До заяви кандидата про намір взяти участь у доборі на посаду члена Експертної ради за квотою Ради суддів України повинні бути додані у повному обсязі всі необхідні документи (матеріали), визначені пунктом 7 цього Положення.
9. Документи (матеріали), визначені у пункті 7 цього Положення, повинні бути оформлені додатком до заяви кандидата про намір взяти участь у доборі, розміщені у порядку їх черговості та пронумеровані згідно із загальною кількістю сторінок додатків.
10. Заява та додані до неї документи поверненню не підлягають.
11. Документи (матеріали), зокрема їх копії, подаються (засвідчуються) кандидатом, який звертається із заявою про намір взяти участь у доборі для відбору на посаду члена Експертної ради, особисто.
12. Дата заповнення (засвідчення) документів повинна відповідати даті їх подання (направлення) до Ради суддів України.
13. Біографічна довідка кандидата повинна містити:
1) прізвище, ім’я, по батькові (повністю, у називному відмінку);
2) число, місяць, рік і місце народження;
3) відомості про навчання (роки й місце, одержана освіта й спеціальність за дипломом тощо);
4) відомості про трудову діяльність (коли, де, на якій посаді працював кандидат, останнє місце роботи, посада);
5) відомості про науковий ступінь, вчене звання (за наявності);
6) відомості про державні нагороди (за наявності);
7) відомості про загальний трудовий стаж роботи, стаж професійної діяльності у сфері права щонайменше п’ять років;
8) відомості про володіння однією з офіційних мов Ради Європи (англійська або французька) – за наявності;
9) відомості про стягнення (у разі наявності з зазначенням виду стягнення та дата накладення);
10) відомості про сімейний стан і склад родини;
11) дату написання та підпис кандидата.
14. Мотиваційний лист повинен містити дату та підпис особи, яка його подає, та бути оформлений відповідно до таких вимог:
1) обсяг – до 2 аркушів;
2) формат аркуша – А-4;
3) шрифт – Times New Roman;
4) розмір шрифту – 14 pt;
5) відступи: від лівого краю аркуша – 25 мм, від верхнього та нижнього – 15 мм, від правого – 15 мм;
6) друкований вигляд.
15. Копія паспорта громадянина України повинна містити копії всіх заповнених його сторінок.
Копія паспорта громадянина України у формі ID-картки повинна містити копії титульної та зворотної сторін, виготовлених на одному аркуші, де у верхній частині аркуша повинна бути копія титульної сторони картки, в нижній – зворотна. Разом з цим подається копія витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання.
16. Копія трудової книжки, послужного списку (за наявності) повинна містити копії всіх заповнених сторінок.
17. За достовірність поданих до Ради суддів України документів і правильність їх оформлення несе відповідальність кандидат, який їх подає.
18. У разі встановлення невідповідності переліку та комплектності доданих до заяви документів, вказаних кандидатом у заяві, із фактично доданим або неналежності оформлення документів, Відділом організаційного забезпечення суддівського самоврядування складається акт і такі документи повертаються Радою суддів України кандидату без розгляду.
19. Документи, подані кандидатом для участі у доборі, можуть бути залишені Радою суддів України без розгляду на підставі відповідного звернення кандидата.
20. Розгляд питання про включення до списку кандидатів здійснюється на засіданні Ради суддів України шляхом обговорення кандидатур на основі поданих документів та за результатами голосування. За необхідності Рада суддів може ухвалити рішення щодо проведення співбесід з окремими кандидатами.
21. Кількість запропонованих кандидатів до складу Експертної ради у списках, що подаються до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, повинна щонайменше вдвічі перевищувати кількість вакантних посад.
22. Рада суддів України подає список запропонованих кандидатів до складу Експертної ради кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та надсилає їй відповідне рішення Ради.
До Ради суддів України
_______________________________(прізвище, ім’я та по батькові кандидата)
_______________________________ _______________________________(адреса для надіслання поштової кореспонденції)
_______________________________(номер контактного телефону)_______________________________(адреса електронної пошти)
З А Я В А*
Я, ______________________________________________________________
(прізвище, ім’я та по батькові кандидата)
виявляю намір взяти участь у доборі на посаду члена Експертної ради за квотою Ради суддів України, оголошеному рішенням Ради суддів України ______ 2025 року № ___ та обійняти посаду члена Експертної ради.
У зв’язку з цим подаю такі документи:
1) біографічну довідку на __ арк.;
2) мотиваційний лист на ___ арк.;
3) копію паспорта на ___ арк.;
4) копії документів, які підтверджують стаж професійної діяльності у сфері права щонайменше п’ять років (копію трудової книжки, послужного списку (за наявності)) на ___ арк.;
5) копію диплома про вищу юридичну освіту (з додатками), здобуту в Україні, та/або копії документів про вищу юридичну освіту, здобуту за кордоном, разом із копіями документів, що підтверджують їх визнання в Україні, а також копії документів про науковий ступінь, вчене звання (за наявності) на ___ арк.;
6) письмову згоду на обробку персональних даних та оприлюднення копій документів на ___ арк.;
7) документи на підтвердження бездоганної ділової репутації, високих професійних якостей, суспільного авторитету (за наявності) на ___ арк.
_________________ _________________ ____________________________
(дата) (підпис) (ініціали, прізвище)
* у заяві необхідно заповнити відповідну інформацію та поставити особистий підпис
До Ради суддів України
__________________________________________(прізвище, ім’я та по батькові кандидата)
__________________________________________
__________________________________________(адреса для надіслання поштової кореспонденції)
__________________________________________(номер контактного телефону)
__________________________________________(адреса електронної пошти)
З Г О Д А*
Відповідно до пункту першого частини першої статті 11 Закону України "Про захист персональних даних" з метою участі у доборі на посаду члена Експертної ради за квотою Ради суддів України, даю свою згоду на обробку персональних даних та оприлюднення копій документів.
_________________ _________________ ____________________________
(дата) (підпис) (ініціали, прізвище)
* згода на обробку персональних даних та оприлюднення копій документів подається написана кандидатом власноруч
Дивитися Завантажити