Рада Суддів
України

uaUA enEN

10.10.2016, 08:00

Брифінг Голови Ради суддів України та Голови ДСА України щодо ситуації з охороною судів в Україні

10 жовтня 2016 року, о 14 годині, в приміщенні ДСА України за адресою м. Київ, вул. Липська, 18/5, відбудеться брифінг Голови Ради суддів України Валентини Сімоненко та Голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка.

Брифінг стосується ситуації, що склалася в Україні з охороною судів та інших органів й установ системи правосуддя. Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко називає її "близькою до неконтрольованої", а 6 жовтня це питання стало предметом обговорення під час засідання РСУ.

"Відсутність охорони у судах, так звані "громадські активісти" почали відверто використовувати для здійснення тиску на суддів з метою отримання необхідного для них рішення у тій чи іншій справі і не має значення, у якому суді ця справа розглядається", - наголошує очільниця суддівського самоврядування.

Щодо охорони, то її, на етапі формування відомчої воєнізованої охорони Державної судової адміністрації, охорона судів, інших органів та установ судової системи, а також установ судових експертиз повинні здійснювати підрозділи Національної гвардії України та Національної поліції України.

На жаль, жодних заходів Міністерством внутрішніх справ України у вказаному напрямку не вживається.

Крім того, у ніч на 1 жовтня 2016 року без будь-якого попередження було припинено охорону приміщень районних судів міста Києва. Офіційних пояснень щодо раптового відкликання охорони з постів МВС України не надало.

Акредитація ЗМІ за телефонами: (044) 277-76-34, або e-mail: pressoffice@court.gov.ua

Прес-центр судової влади