Рада Суддів
України

uaUA enEN

15.03.2017, 07:00

ХІV З’їзд суддів України

З'їзд суддів України скликається Радою суддів України на виконання Закону України "Про Вищу раду правосуддя", який вступив у дію 5 січня 2017 року. Відповідно до цього закону з'їзд суддів України має дообрати шестеро членів Вищої ради правосуддя.

За новим законом, Вища рада правосуддя складається з двадцяти одного члена, з яких -десятьох обирає з’їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці, Голова Верховного Суду входить до складу Вищої ради правосуддя за посадою, двох призначає Президент України, двох обирає Верховна Рада України, двох - з’їзд адвокатів України, двох - всеукраїнська конференція прокурорів, двох - з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.
На даний час суддівську спільноту у ВРП представляють двоє суддів, яких було обрано на ХІІ з'їзді суддів України, що відбувся у вересні 2014 року, Голова Верховного Суду за посадою, двох суддів призначив Президент України за своєю квотою 30 квітня 2015 року та одного - Верховна Рада України.
Окрім дообрання членів Вищої ради правосуддя, у попередньому переліку питань ХIV з'їзду суддів України передбачено розгляд питань щодо стану здійснення правосуддя та незалежності суддів і судів у 2016 році, обрання суддів Конституційного Суду України, внесення змін до Регламенту з'їзду суддів та Положення про Раду суддів України та інші.
Місцем проведення ХIV позачергового з'їзду суддів України визначено Міжнародний центр культури і мистецтв профспілок України м. Київ, вул. Алея Героїв Небесної Сотні, 1.
Нагадаємо, 5 січня 2017 року набрав чинності Закон України "Про Вищу раду правосуддя", ухвалений Верховною Радою України 21 грудня 2016 року та оприлюднений у газеті "Голос України" № 1 від 4 січня 2017 року.