Рада Суддів
України

uaUA enEN

17.11.2016, 09:00

Презентація коментаря до Кодексу суддівської етики

17 листопада 2016 року у конференц-залі «Венеція», розташованому на другому поверсі готелю «Русь» за адресою: м. Київ, вул. Госпітальна 4, Рада суддів України за підтримки Програми USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» проведе презентацію щойно виданого Коментаря до Кодексу суддівської етики.

Рішенням чергового ХІ з’їзду суддів України від 22 лютого 2013 року відповідно до вимог статті 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» було затверджено нову редакцію Кодексу суддівської етики.

Кодекс покликаний допомогти суддям у формуванні високих стандартів поведінки, що сприятиме підвищенню рівня довіри громадян до судової влади. Практика засвідчила, що декларативні положень Кодексу потребують додаткового тлумачення з метою однакового розуміння його змісту. Рада суддів України створила Робочу групу у складі діючих суддів та науковців, яка провела глибинне дослідження міжнародних стандартів у сфері суддівської етики, проаналізувала поточну практику притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності й на основі отриманих результатів розробила коментар до Кодексу суддівської етики, текст якого був затверджений рішенням Ради суддів України 04 лютого 2016 року.