10.01.2025, 09:02
В Національному агентстві запобігання корупції відбулося публічне представлення ініціативи "Індикатори публічної доброчесності" від Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Захід було організовано безпосередньо НАЗК, оскільки саме агентство є відповідальним і гарантом реалізації індикаторів публічної доброчесності, за якими визначається рівень відкритості держави та серйозність її діяльності в запобіганні та боротьбі з корупцією.
Про це і не тільки, звертаючись до учасників заходу з вітальним словом, говорив Голова НАЗК Віктор Павлущик, а також Олександр Ільков, Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України (СКМУ), Міхал Фаленчик, Голова офісу ОЕСР, Наталія Алюшина, Голова Національного агентства України з питань державної служби (НАДС), Пітер Дімітрофф, керівник проєкту "Сприяння доброчесності у публічному секторі".
Від Ради суддів України участь в публічному представленні Індикаторів взяли члени РСУ Єгор Краснов та Олена Ганечко.
Відразу зазначимо, що у звіті експертів було зазначено про виконання судовою владою свого індикатора відкритості до протидії корупції, де на фоні судової реформи загалом має вагоме значення функціонування Кодексу суддівської етики, оновлену редакцію якого було прийнято на ХХ черговому з'їзді суддів України, що відбувся в Києві 18-19 вересня 2023 року.
"Якщо говорити про індикатори, які стосуються судової влади, то ми бачимо, що робота органів суддівського самоврядування та врядування, була належним чином оцінена та відзначена в оцінках експертів, але мені особливо приємно те, що вся робота, результати якої нам сьогодні представили, проводилася Радою суддів України свідомо, задовго до її включення в систему індикаторів Організацією економічного співробітництва та розвитку", - висловила свою думку Олена Ганечко.
Єгор Краснов, підсумовуючи участь в публічному представлені ініціативи "Індикатори публічної доброчесності" зазначив, що вона має особливе значення з огляду на переговорний процес про вступ України до Європейського Союзу.
"Ми зараз працюємо над "домашнім завданням", яке необхідно виконати. Багато що з ного ми вже зробили, але над іншим треба працювати. І чим краще Україна з ним впорається у всіх сферах, тим легше нам буде адаптуватися до вимог і законодавства, яким регулюється життя у ЄС", - наголосив Єгор Краснов.
Він також звернув увагу на те, що Україна вже давно має ґрунтовну і якісну нормативно-правову базу, починаючи від законів і закінчуючи підзаконними актами та внутрішніми документами органів державної влади, що визначають ставлення до корупції та засоби боротьби з нею, але "слабким місцем" все ще залишається їх імплементація.
Довідково: Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) - міжнародна організація, членами якої є 38 країн. За впливом належить до трійки провідних світових економічних установ разом з МВФ та Світовим банком.
Мета її діяльності полягає в забезпеченні економічного зростання, зміцнення й підвищення ефективності економік держав-членів та партнерів, покращення соціально-економічних умов та ситуацій із зайнятістю населення.
Україна подала заявку на вступ до ОЕСР у 2022 році, вже влітку 2023 року була затверджена чотирирічна Програма для України, що допоможе впровадити стандарти організації в різних сферах і відкриє шлях до повноцінного членства в ЄС.
Пресслужба РСУ