Рада Суддів
України

uaUA enEN

03.07.2020, 11:09

Рада суддів України та суддівська спільнота глибоко обурені заявами Міхеіла Саакашвілі Рада суддів України та суддівська спільнота глибоко обурені заявами  Міхеіла  Саакашвілі

Рада суддів України та суддівська спільнота глибоко обурені заявами Голови виконкому Нацради реформ Міхеіла Саакашвілі. 

Нагадаємо, що 30 червня відбулося засідання Національної ради реформ за участі Президента України Володимира Зеленського, керівництва Кабінету міністрів України і Верховної Ради України. Серед інших там було розглянуто питання чергової судової реформи. Під час засідання Президент України Володимир Зеленський відзначив необхідність судової реформи позаяк в суспільстві існує великий запит на справедливість і безпеку.

Рада суддів України погоджується з Президентом України, що у суспільстві існує запит на справедливість, хоча справедливість це не завжди законність. Тому суть судової реформи має полягати у максимальному поєднанні Справедливості і Законності, бо чим менша між ними розбіжність, тим більше громадяни відчувають захист своїх прав з боку держави через судову владу.

Заява пана Саакашвілі, що "це буде фундаментальний переділ всього, що відбувається у нас у судовій системі" насторожує своєю радикальністю та безапеляційністю. Роблячи такі заяви, пан Саакашвілі мав би знати, що зараз у судовій системі, саме через подібні заяви та неврегульовані процедури щодо призначення суддів, утворився катастрофічний кадровий голод.

Більше того, в ефірі одного із телеканалів голова Виконавчого комітету реформ визначив судову гілку влади як головного винуватця відсутності інвестицій в Україну, заявивши, що судова гілка влади "глибоко хвора".

Хочемо нагадати, що відповідно до Указу Президента України "Питання Національної ради реформ і Виконавчого комітету реформ" виконавчий комітет реформ (далі - Комітет) є допоміжним органом при Президентові України, основними завданнями якого є підготовка пропозицій щодо стратегічного планування реформ, їх узгодженого впровадження та моніторинг реалізації реформ.

Комітет у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

Повноваження голови комітету визначені відповідним Указом і до них не належить вчинення дій, спрямованих на підрив конституційних засад поділу влади на законодавчу, виконавчу та судову, нехтування принципами незалежності судів та суддів.

Сподіваємось, що відповідні голослівні заяви не є проявом нерозуміння нагальних проблем судової гілки влади і не є проявом некомпетентності.

Голова Ради суддів України             Богдан Моніч