Рада Суддів
України

uaUA enEN

23.01.2023, 15:22

У засіданні Ради суддів України оголошено переву до 3 лютого 2023 року У засіданні Ради суддів України оголошено переву до 3 лютого 2023 року

Сьогодні, 23 січня 2023 року, розпочалося засідання Ради суддів України, на якому серед інших розглядалося питання про призначення особи до першого складу Дорадчої групи експертів.

Нагадаємо, що Рада суддів України своїм рішенням №2 від 12 січня 2023 року оголосила про початок прийняття пропозицій щодо кандидатури до першого складу Дорадчої групи експертів. 

Дорадча група експертів у складі 6 осіб (троє з яких є міжнародними експертами) проводить відбір кандидатів на посади суддів Конституційного Суду України. Відібрані Дорадчою групою експертів кандидати надалі можуть бути призначені на посади суддів КСУ суб’єктами формування КСУ.

Під час засідання члени Ради суддів заслухали презентації трьох кандидатів, які подали на розгляд свої заяви про призначення до першого складу Дорадчої групи експертів.

Ними стали:

Мирослава Білак - суддя Касаційного адміністративного суду у складі ВС;

Олександр Волков - суддя Верховного Суду України;

Володимир Кузьменко - суддя Шостого апеляційного адміністративного суду.

За підсумками обговорення члени Ради суддів України визначилися, що голосування за кандидата до першого складу Дорадчої групи експертів буде таємним, що передбачає особисту участь кожного члена Ради, тому було прийнято рішення оголосити перерву в розгляді цього питання до 3 лютого 2023 року.

Також Рада прийняла рішення оголосити про початок конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України та про початок прийняття заяв (з доданими до них документами) осіб, які виявили намір обійняти посаду судді Конституційного Суду України.

Оголошення про початок конкурсу буде опубліковане на офіційному сайті Ради суддів України разом з рекомендаціями з оформлення та подання документів для участі у конкурсі.

Також на засіданні Ради суддів України 3 лютого 2023 року будуть розглянуті всі інші питання порядку денного, які планувалось розглянути 23 січня 2023 року.

Пресслужба РСУ