Рада Суддів
України

uaUA enEN

23.08.2023, 14:10

Увага! Важлива інформація! Увага! Важлива інформація!

Рада суддів України повідомляє про припинення попередніх конкурсних процедур щодо призначення свого представника до першого складу Дорадчої групи експертів та щодо призначення судді Конституційного Суду України з'їздом суддів України.

Припинення попередніх процедур пов'язане із набранням чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення положень про конкурсний відбір кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України", який Президент України підписав 18 серпня 2023 року.

Відповідно до змін – оцінювання кандидатів на посаду судді КСУ здійснюватиме Дорадча група експертів.

Відтак, з набранням чинності вказаним законом України, усі процедури з призначення кандидатур до першого складу Дорадчої групи експертів та з відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах, розпочаті та незавершені станом на день набрання законом чинності, вважаються припиненими без окремого рішення суб'єктів призначення.

Нагадаємо, що 03.02.2023 року, під час засідання Рада суддів України не призначила свого кандидата до першого складу Дорадчої групи експертів позаяк жоден з кандидатів не набрав необхідної кількості голосів.

Рішенням Ради суддів України від 23 січня 2023 року №4 було оголошено про початок конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України та початок прийняття заяв (з доданими до них документами) осіб, які виявили намір обійняти посаду судді Конституційного Суду України.

Відтак, з набуттям чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення положень про конкурсний відбір кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України", всі конкурсні процедури, які проводила Рада суддів України, вважаються припиненими без окремого рішення Ради.

Пресслужба РСУ