25.12.2024, 10:45
Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у підсумковому засіданні Ради безбар’єрності, що відбулося під головуванням віцепрем’єр-міністра – міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби.
Зазначимо, що Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської з метою покращення життя у суспільстві людей, які мали певні фізичні проблеми. Широкомасштабна війна з росією значно загострила це питання і спонукала до об'єднання багато державних структур та органів місцевого самоврядування.
"Унікальність оборони України в тому, що ми намагаємося при цьому розвиватися, не відкладаючи на "після війни". Цього року, навесні, у дослідженні ЮНІСЕФ 83 % українців уперше назвали безбар’єрність новою цінністю. А в другій хвилі дослідження, восени, ця цифра становила вже 87 %», – зазначила дружина Президента.
Саме розширене засідання Ради безбар’єрності відбулося за координації Міністерства розвитку громад та територій України та фінансової підтримки ВООЗ, UNICEF-Україна. Його учасниками були представники Уряду - керівники міністерств та профільні заступники, голови профільних комітетів Верховної Ради України, представники посольств, начальники обласних військових адміністрацій, представники територіальних громад та громадських організацій, які опікуються питаннями безбпр'єрності і власне, "тестують" систему.
Від Ради суддів України участь у засіданні взяла секретар Ради Олена Журавська.
Вона каже, що судова влада робила і робить зараз багато речей, які орієнтують суди на врахування потреб людей з особливими фізичними потребами і на "мирних" територіях це робити вдається.
"Судовій владі значно складніше діяти на прифронтових територіях, в умовах постійних ракетних обстрілів, але навіть там судові установи та їхні працівники забезпечують необхідний доступ до правосуддя громадян з певними фізичними особливостями", - прокоментувала Олена Журавська.
У підсумку роботи Ради безбар'єрності, перша леді подякувала відомствам за роботу й закликала й далі розвивати безбар’єрність в Україні.
"Щонайменше кожна четверта людина в країні має запит на безбар’єрність. Ось чому це не про когось, це завжди про всіх нас", – підсумувала Олена Зеленська.
Пресслужба РСУ