Рада Суддів
України

uaUA enEN

30.05.2018, 06:01

​В судовій системі України близько 2400 вакансій – це 30% від загальної необхідної кількості суддів ​В судовій системі України близько 2400 вакансій – це 30% від загальної необхідної кількості суддів

"Ситуація із кадровим наповненням судів надзвичайно серйозна, і дефіцит суддів може зрости" - про це в інтерв’ю радіо "Голос столиці" повідомив глава Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков.

За прогнозом голови ВККС нестача суддів до кінця року може становити близько 40% від необхідної кількості.

В Україні зараз триває масштабне оцінювання усього суддівського корпусу на відповідність займаним посадам. У ході цього процесу усі судді мають довести не тільки свою професійну придатність, але й доброчесність – що виходить далеко не в усіх.

"Задаємо в тому числі дуже некомфортні питання – про статки. Наприклад, у нас був у минулому році кандидат на посаду судді Верховного суду. Мама у нього прибиральниця. І у неї сім квартир у Ялті – дорогих квартир. І от ми запитали, чи була у мами можливість заробити такі кошти, щоб купити ці квартири. Зараз серйозні неприємності у цього судді. І таких прикладів багато, коли суддя не може логічно пояснити свої статки", – розповів Сергій Козьяков.

За першими результатами тестувань та співбесід з суддями першої та другої інстанцій ВККС рекомендує звільнити з судової системи 10% кандидатів. На травень 2018 року повний цикл кваліфікаційних випробувань пройшли близько 1000 з 5700 кандидатів на посади в судах першої та другої інстанцій.

На початку первинного кваліфікаційного оцінювання ще на початку судової реформи близько 1500 суддів відмовилися його проходити і подали у відставку одразу.

За інформацією прес-служби Комісії

Прес-служба РСУ