Рада Суддів
України

uaUA enEN

25.09.2021, 11:24

​Заяви народних депутатів Корнієнка та Костіна розглядаємо як неприхований тиск та погрози судовій гілці владі ​Заяви народних депутатів Корнієнка та Костіна розглядаємо як неприхований тиск та погрози судовій гілці владі

Заяви народних депутатів Олександра Корнієнка та Андрія Костіна розглядаємо як неприхований тиск та погрози судовій гілці владі. 

Судді звикли протистояти тиску, але, враховуючи кількість подібних заяв та їх емоційне навантаження, я не впевнений,що усі члени Ради суддів будуть вільними при обранні членів Етичної ради. Так само будь який тиск на підсвідомому рівні викликає бажання чинити йому спротив. Чи таку реформу очікує український народ? Чи потрібні Україні "ручні судді"? Не впевнений. Тому подібні заяви заважають імплементації закону, адже впливають не лише на членів РСУ, а і на потенційних кандидатів до Етичної ради, які теж розуміють, що одразу після обрання можуть стати об'єктом огульної критики та нещадного тиску. Більшість правників, яких я знаю, вважають прийнятий закон неконституційним, народні депутати це теж розуміють. Але замість того щоб називати речі своїми іменами - штовхають суддів на порушення Конституції України та вдаються до політичних заяв задля підняття рейтингу. Ми не запитуємо у них, чому зруйнували одну з ключових інституцій судової гілки влади (ВККСУ)? Чому закон не приймався 2 роки? Чому судова гілка влади кинута під ноги і розтоптана як нелюба невістка? Але народним депутатам слід нагадати, що Верховна Рада України від імені Українського народу - громадян України всіх національностей ухвалила не закон про судову реформу, а Основний закон - Конституцію. І нею судовій гілці влади гарантована незалежність. Ще раз наголошую, що РСУ попри всі ці обставини буде виконувати закон і формувати Етичну раду, але точно не робитиме це під тиском. Членів Етичної ради обиратимемо вільно і за прозорою процедурою.

Голова Ради суддів України

Богдан Моніч